çm
Soru Sahibi
24 Şubat 2015 21:39

hiposelüler yayma

Merhaba, 46 yaşındaki annem için sormaktayim. Göğsündeki kitleden ötürü patoloji raporunda 'birkaç histiyosit görülmektedir' yazmakla beraber tanı olarak hiposelüler yayma; sol meme, iiab konulmustur. Pek bi açıklama alamadık ancak 3 ay sonra büyüme olursa ameliyat olacağı söylenmiştir. Öncelikle hiposelüler yaymanin nasıl bir tehlikesi vardır, Bu evrede 3 ay beklememiz bir sakinca doğurur mu ve tedavi mahiyetinde bir yöntem var mıdır Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Geçmiş olsun. Meme ilgi alanım değil ama hiposellüler yayma demek aspirasyon biyopsisinin uygun yapılmadığını gösteriyor. Tekrarlanması gerekir ve 3 beklemenizin çok uygun olduğunu düşünmüyorum.

25 Şubat 2015 09:42