AA
Soru Sahibi
19 Haziran 2016 22:38

böbrek taşı ve urocit k ilacı

Merhaba 1-2 aydır bel ve boşluk ağrısından şikayetçiyim ortopediye gittim bel Mr da herhangi birşey çıkmadı mekanik kas ağrısı teşhisi kondu Dr böbrek ağrısına yakın olduğu için ürolojiye sevk etti yapılan böbrek tetkikleri ve tomogrofi sonucunda yazan her iki böbrek normal boyutta olup lokalizasyonu parankim kalınlığı ve ekojenitesi doğaldır.Her iki böbrek pelvikalisiyel sistemi üreterler hafif dolgundur sağda alt ve üst kaliks gruplarında büyüğü 6 mm solda 7mm çaplı birkaç adet hiperekojen kalkül izlenmektedir mesane konturları düzgündür duvar kalınlığı normaldir lümen içi homejen görünümdedir yazıyor dr urocit k 380 mg ilacına başlattı sabah akşam 2 adet alman gerekiyor ve bol su içmen gerekli dedi taşlar kristaleşmemiş taşlar olup yumuşak dokulu tortulu imiş geçmişte D vitamini tedavisi gördüm yüksek dozda alınan D vitamininden taş oluşmuş olabilir dedi dedi ağrım halen devam ediyor fakat ilaca yeni başlamama rağmen sık idrara çıkma ve bazı zaman idrar yolunda sancı oluyor ilacın yan etkisimidir ilacı 1 yıl kullanmam gerekiyormuş bir tehlikesi varmıdır bu ilac taşın düşmesinimi sağlıyor Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu arada idrarınızda bir enfeksiyon da olabilir. Bahsettiğiniz ilacın bu şekilde bir yan etkisi yoktur.

28 Haziran 2016 15:15