Yrd. Doç. Dr.

Sabri BURHANOĞLU

Yard. Doç. Dr. Sabri Burhanoğlu, tıp eğitimini 1996 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2002 yılında tamamlamış ve ardından aynı yıl Londra King's College Hospital, Luminal Gastroenterology Unitesinde gözlemci olarak görev yapmıştır. Uzmanlık eğitimine ise 2003 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi bölümünde başlamış ancak bu alandaki eğitimini kendi isteği ile yarıda bırakmış ve 2004 yılında azi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Psikiyatri uzmanlığı eğitimine başlamıştır.

Yrd. Doç. Dr. Burhanoğlu, 2009 yılında “Erkek Alkol Bağımlılarında Yürütücü İşlevler Ve Problem Çözmenin Ayıklık Süresi ve İçme Miktarı İle İlişkisi” adlı uzmanlık tezi ile Psikiyatri Uzmanı unvanını almış ve mecburi hizmet görevini Trabzon Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gerçekleştirmiştir.

Yrd. Doç. Dr. Burhanoğlu, 2010 yılında Bursa Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde görev almaya başlamış ve aynı zamanda Bursa AMATEM kliniğinin kuruluşunda görev almıştur. Kendi isteği ile 2011 yılında devletteki görevinden ayrılmış ve NPİstanbul hastanesinde hizmet vermeye başlamıştır. Aynı dönemde Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programında çeşitli dersler vermiş ve yüksek lisans tez danışmanlığı da yapmıştır. Yerli ve yabancı bilimsel dergilerde yayınlanmış birçok akademik çalışması olan Yrd. Doç. Dr. Burhanoğlu’nun bilimsel kongrelerde bildiri ödülleri mevcuttur. Kendisi ayrıca Bağımlılık dergisi yayın kurulu üyesidir ve  birçok araştırmaya da hakem olarak katkıda bulunmuştur.

Yrd. Doç. Dr. Burhanoğlu, Kasım 2014'ten itibaren çalışmalarına kurucusu da olduğu Psikoklinik Psikiyatri ve Psikoterapi Merkezinde devame etmektedir. Kendisi İngilizce bilmekte olup evlidir ve 2 çocuk babasıdır.

 

İletişim Numarası0 (850) 811 31 71

  • Psikoklinik Psikiyatri & Psikoterapi Merkezi
   AdresAhmet Adnan Saygun Cad. No:21/H Ulus  Beşiktaş 
   İletişim Numarası0 (850) 811 31 71

  Son Cevapladığı Sorular

  • Duygu durum bozukluğu

   Merabalar ben 26 yaşındayım yaklaşık 2 senedir duygudurum bozukluğu tedavisi görüyorum kullandığım ilaçlar solian sabah akşam 200 mg cipralex 10 mg ketya 25 mg alıyorum fakat kullandığım ilaçların bir faydasını görmüyorum doktorum ilerisi için leponex ilaçına geçmeyi düşünüyor leponex ilacı duygudur... devamı

   Doktor Cevabı:
   Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

   Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

   Leponex duygudurum boz kullanılır, son çare gibi görülür etkili bir çok silah vardır tms fayda edebilir buna klinik olarak mua sonrası karar vermek gerekir

  • Zanaks bagimlis

   Saygılarımı sunarak başlamak istiyorum ben 38 yaşında bir bayanım yaklaşık 14 ay oldu zanaks 1 mg lik kullanıyorum ilk başlarda 1 derken bu sayı yükseldi 4 kadar çıkıyorum bazen nasıl kurtulabilirim ne yapmam lazım maddi durumum iyi değil iyi bir doktora gidiyim ne yapmam gerek ne olur bir cevap yaz... devamı

   Doktor Cevabı:
   Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

   Yrd. Doç. Dr. Sabri BURHANOĞLU

   Xanax bağımlılığı başlamış maddi durumunuz iyi değilse devlet hastanesinde psikiyatriye giderek bu durumu anlatın yardımcı olacaklardır

  ?

  Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

  Soru sorma kapalıdır.

  Hastalarının Yorumları (2)

  Hasta Değerlendirmeleri

  2 Yorum Ort. Puanı: 5
  Işıl GÜRLER İLERİ
  (5) 10.10.2015

  Kısa ama vurucu cevabı gayet iyi geldi.

  ebru Şenkılınç
  (5) 09.04.2015

  Sabri Bey özenli cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Maddi sıkıntılarımdan kurtulur kurtulmaz size danışacağım.

  2 görüş bulundu.

  Hakkında yorum yazın

  Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  YORUM EKLE

  Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
  .