Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - Ankara
5.0

İnflamatuar (İltihabi) Bağırsak Hastalıkları (Crohn Haslığı, Ülseratif Kolit), Ülseratif Kolit, Reflü (Mide Reflüsü, Gastroözefagiyal Reflü)

5.0

“Baştan sona çok ilgiliydi hem teşhis hem doğru yönlendirme hem de iyileşme sürecimde sürekli iletişi...” Devamı

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN

Doktor Sedef Kuran 1970 yılında Doğanhisar/Konya doğumludur. 1987 yılında Kayseri Fen Lisesinden, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi iç hastalıkları ana bilim dalında iç hastalıkları uzmanlık eğitimini almıştır. 1999-2001 yıllarında, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde, gastroenteroloji yan dal uzmanlık eğitimini almış ve 2001 yılında gastroenteroloji uzmanı olmuştur. 2001-2008 yıllarında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde gastroenteroloji uzmanı olarak çalışmıştır.

2008 yılında doçent olmuş ve 2008-2012 yılları arasında gastroenteroloji doçenti olarak Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde çalışmaya devam etmiştir. 2012 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak Çukurova Üniversitesi’ne başlamıştır. 2015 yılında profesör olmuş, halen profesör olarak Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çalışmaktadır. 2018 yılında bir ay süre ile Amerika’da Johns Hopkins Hospital’de Endoskopik Ultrason ile ilgili gözlemci hekim olarak bulunmuştur.

 

2012 yılından bu yana Çukurova Üniversitesi Gastroenteroloji bilim dalında Gastrointestinal Motilite ve Endoskopik Ultrasonografi işlemlerinin yapılabilmesini sağlamıştır. Dr. Sedef Kuran’ın ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde 60’ın üzerinde yayını bulunmaktadır. Halen Türk Gastroenteroloji Derneği resmi dergisi olan Turkish Journal Of Gastroenterology (Scı-Expanded) ‘de yardımcı editörlük yapmaktadır. European Group for Endoscopic Ultrasonography, Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği, İnflamatuar Barsak Hastalıkları Derneği, Gastrointestinal Endoskopi Derneği, ve Türk Gastroenteroloji Derneği üyesidir. Dr. Sedef Kuran evli ve 2 çocuk annesidir.

 

Güven Hastanesi
Kavaklıdere, Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Şimşek Sk. No:29 Çankaya/Ankara
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Endoskopik tedavi Gastrostomi Hdl kolesterol testi Hipertiroid takip ve tedavisi Kolonoskopi Devamı

Hakkında

Doktor Sedef Kuran 1970 yılında Doğanhisar/Konya doğumludur. 1987 yılında Kayseri Fen Lisesinden, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 1994-1998 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi iç hastalıkları ana bilim dalında iç hastalıkları uzmanlık eğitimini almıştır. 1999-2001 yıllarında, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesinde, gastroenteroloji yan dal uzmanlık eğitimini almış ve 2001 yılında gastroenteroloji uzmanı olmuştur. 2001-2008 yıllarında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde gastroenteroloji uzmanı olarak çalışmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.1994
Deneyim: 30 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

İnflamatuar (İltihabi) Bağırsak Hastalıkları (Crohn Haslığı, Ülseratif Kolit) Ülseratif Kolit Reflü (Mide Reflüsü, Gastroözefagiyal Reflü) Siroz (Karaciğer Sirozu) Yutma Güçlüğü (Disfaji) Devamı

Deneyimler

ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI ( Prof ) (2015 - 2021)
ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI (2012 - 2015)
Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi ( Gastroenteroloji ) ( Doçent ) (2008 - 2012)
Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi ( Gastroenteroloji ) (2001 - 2008)
Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi (1999 - 2001)
Başkent Üniversitesi İç Hastalıkları ( Ankara ) (1994 - 1998)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
BY
Bah*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Baştan sona çok ilgiliydi hem teşhis hem doğru yönlendirme hem de iyileşme sürecimde sürekli iletişim halinde idik. Sayesinde sıhhatime kavuşuyorum çok teşekkür ederim

At
Ays*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Meh*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sedef hoca anlayışlı nazik sizi dinleyen sorularınıza cevap veren kararlı bir doktor.On günde teşhis koydu ameliyata yönlendirdi ameliyat oldum çok rahatım yürekten teşekkürler iyi ki varsınız size ve ekibinize minnettarım sağ olun var olun.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN Güven Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Sedef Özdal KURAN Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji uzmanıdır. İnflamatuar (İltihabi) Bağırsak Hastalıkları (Crohn Haslığı, Ülseratif Kolit), Ülseratif Kolit, Reflü (Mide Reflüsü, Gastroözefagiyal Reflü) alanlarında hizmet veriyor ve Endoskopik tedavi, Gastrostomi, Hdl kolesterol testi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube