Prof. Dr. Özkan Pektaş, İstanbul, Psikiyatri

Prof. Dr. Özkan Pektaş

Psikiyatri - İstanbul

Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Valikonağı Cad. No:52 Kat.1 **** Nişantaşı  Şişli, İstanbul
Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Özkan Pektaş Hakkında

Özkan Pektaş Kimdir?

Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 1958 yılında Ankara'da doğmuştur. Lise eğitimini 1977 yılında Darüşşafaka Lisesi'nde bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Mecburi hizmetini 1984-1986 yılları arasında Balıkesir Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü'nde yerine getirmiştir. İhtisasını ise Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmış ve 1991 yılında "Alkol ve Madde Bağımlılığında Aleksitimi" adlı tezi ile Psikiyatri Uzmanı olmuştur.

1987-1991 yılları arasında Bakırköy Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başasistan olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 1991-1994 yılları arasında aynı hastanede Psikiyatri Uzmanı olarak görev almış, 1994 yılında yine aynı hastanede Başhekim Yardımcılığı görevini de başarı ile yürütmüştür.

1994 yılında Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Bünyesinde Anatolia Kliniklerini kuran Dr. PEKTAŞ, 2001 yılına kadar burada görev almıştır. Kuruluşundan itibaren alkol-madde bağımlılığı ve psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisi ile ilgili hastaların tedavi hizmetlerine devam etmiş aynı zamanda ekibi ile birlikte genç hekim adaylarını da yetiştirmeye başlamıştır.

2001 yılında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne Yardımcı Doçent olarak atanmış olan Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 2005 yılında Doçent, 2012 yılında ise Profesör unvanını almıştır. Kendisi, Bağımlılık Psikiyatrisi Derneği'nin kurucu üyesidir ve 2000 yılında yayına başlayan, ulusal-uluslararası indexlerde yer alan Bağımlılık Dergisi'nde, bir dönem Yayın Yönetmen Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılında Alkol Bağımlılığında Suçluluk ve Utanç Duyguları başlıklı ekip çalışmasıyla Bağımlılık Dergisi Araştırma İkincilik Ödülünü, 2006 yılında Kıbrıs'ta düzenlenen 10. Gazi Psikiyatri Günleri'nde Psikozu ve Mega Sisterna Magnası Olan Bir Olgu Sunumu başlıklı ekip çalışmasıyla da Şizofreni Alanında Yapılmış En İyi Poster Ödülü'nü kazanmıştır.

Ulusal ve uluslararası mecralarda yayınlanmış 30'un üzerine makalesi, kongrelerde sunulmuş 45'in üzerinde poster ve bildirisi bulunan Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ, 2006 yılından beri Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Anatolia Kliniklerinde danışman olarak görev yapmakla birlikte özel kliniğinde de hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. 

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Özkan Pektaş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Özkan Pektaş kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. � Pektaş ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Özkan Pektaş için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. � Pektaş şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Özkan Pektaş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Özkan Pektaş Prof. Dr. Özkan PEKTAŞ Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Özkan Pektaş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Özkan Pektaş Psikiyatri, uzmanıdır. Emdr terapi, Erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu kendi bildirim ölçeği, Tematik algı testi, Dinamik psikoterapiler, Gottman çift terapisi, Otizm görüntüleme ve tanısı, Duygu odaklı terapi (eft), Yaşlılar için depresyon ölçeği, Yetişkin hasta pskiyatrik muayenesi, Emdr alanlarında hizmet veriyor ve Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar, Sinir Bozuklukları-Anksiyete, Psikojenik Ağrı hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Özkan Pektaş için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Özkan Pektaş muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Özkan Pektaş hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. � Pektaş ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Özkan Pektaş hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. � Pektaş hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.