Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi

Genel Cerrahi - İzmir

Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri), Kolon Kanseri, Rektum Kanseri

Randevu Al 0 (850) 811 68 91

Doktorun Adresi

Atatürk cad no 174/1 Ekim apt. K7d 13 konak  Konak, İzmir
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 811 68 91
İmkanlar
Otopark (Ücretli) İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Mustafa Cem Terzi Hakkında

Mustafa Cem Terzi Kimdir?

Prof.Dr Cem Terzi, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1992 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı oldu.

İngiltere’de Southamptan Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 2 yıl araştırmacı ve cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Dr. Terzi 1997’de İngiltere’de hekimlik yapma hakkı veren belgeyi (General Medical Council full registration in the United Kingdom) aldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1999’da yardımcı doçent, 2000’de doçent ve 2005 yılında profesör oldu. 2018’de emekli olarak serbest hekimlik yapmaya başladı. Halen İzmir’de muayenehanesinde çalışmaktadır.

Prof. Terzi 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Üniversite Genel Sekreterliği yaptı.

Prof. Terzi Avrupa Cerrahi Board Onursal Diploması (European Board of Surgery) ile 2011’de ödüllendirildi.

Çin Cerrahlar Birliği Onursal Diploması ve Bulgaristan Cerrahlar Birliği Onursal Diploması vardır.

2003 yılında kendisine Amerika Birleşik Devletleri Kolorektal Cerrahlar Birliği tarafından ‘’International Scholarship Ödülü’’ verildi ve 4 ay ABD’nin en önemli 4 üniversite hastanesinde konuk akademisyen olarak ağırlandı, konferanslar verdi ve ulusal kongrede davetli olarak bir bilimsel araştırmasının sonuçlarını sundu; bu sırada ödülü bir seromoni ile takdim edildi.

Akademik araştırma alanları kolorektal cerrahi, peritoneal karsinomatozis, ısıtılmış karın içi kemoterapi, cerrahi infeksiyonlar, tıp eğitimi, uzmanlık eğitimi ve elektronik öğrenme alanlarıdır.

Prof. Terzi, 1994-95 yıllarında Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2004- 2006 yıllarında TTB Uzmanlık Dernekleri Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptı.

Prof. Terzi, 2000-2002 yılları arasında Türk Cerrahi Derneği Board Kurulu Genel Sekreteri oldu.

2008-2012 yılları arasında Avrupa Uzmanlar Birliği Cerrahi Bölümü’nde Ulusal Delege olarak görev yaptı.

2011 yılından bu yana Avrupa Cerrahi Uzmanlık Sınavlarında jüri üyesi olarak görev yapmaktadır.

2008- 2010 yılları arasında Türk Kolorektal Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu’na seçildi.

Prof. Terzi, 2008 yılında Türk Cerrahi Derneği Başkanı seçildi. 2011 yılında tekrar Türk Cerrahi Derneği Başkanlığına seçildi ve toplam 5 yıl bu görevi yürüttü.

Prof. Terzi, 2011 yılında Avrupa Cerrahi Derneği Başkanı seçildi. 2012’de Avrupa Cerrahi Kongresi Başkanı oldu ve Avrupa Cerrahi Kongresi’ni 1000’den fazla katılım ile İstanbul’da gerçekleştirdi.

2014 yılında tekrar Avrupa Cerrahi Derneği Başkanı seçildi. 2014 yılında Avrupa Cerrahi Kongresi eş başkanı oldu ve bu kongre ilk defa Asya kıtasında, Çin’de gerçekleşti.

Prof. Terzi, halen Avrupa Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir ve Avrupa Cerrahi Derneği kendisine 2018 yılında Avrupa Cerrahi Derneği Onur Ödülü’nü vermiştir.

Prof. Terzi, 2014 yılında Avrupa Birliği Tıp Uzmanları Birliği Cerrahi Board’una ‘’Chairperson’’ oldu ve halen bu görevini sürdürmektedir (‘’Chairperson of Board of General Surgery of European at Union of Medical Specialists’’).

Türk Cerrahi Derneği Genel Kurulu tarafından 2016 yılında Onur Kurulu’na seçildi.

Prof. Terzi, 2014 yılında arkadaşları ile birlikte Halkların Köprüsü Derneği’ni kurdu. Bu dernek 100,000 Suriyeli mülteci ile birebir temas etmiş, ihtiyaç gidermiş ve 6000 mülteci hastanın tanı ve tedavisini gerçekleştirmiştir. Prof. Terzi halen bu dernekte başkan olarak aktif biçimde mülteciler için gönüllü çalışmaktadır.

Prof. Terzi’nin ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış yüzlerce bilimsel eseri, kitapları ve kitap bölümleri mevcuttur.

Prof. Terzi çok sayda ulusal ve uluslararası dergide yardımcı editörlük ve hakemlik görevleri yapmaktadır.

Prof. Terzi binlerce tıp öğrencisi, yüzlerce genel cerrahi uzmanı ve onlarca kolorektal cerrahın yetiştirilmesine katkı sunmuştur. Çok sayıda bilimsel çalışmanın ve uzmanlık tezlerinin yöneticisi olmuştur.


 

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA NUMUNE EGITIM VE ARASTIRMA HASTANESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06 2007

Tecrübe: 14 yıl 3 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Dokuz Eylül Üniversitesi
  06 2007 - Şu Anda
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri)
 • Kolon Kanseri
 • Rektum Kanseri
 • Sindirim Yolu Cerrahisi
 • Anal Fissür (Makat Çatlağı)
Tedaviler
 • Hemoroid Tanı Ve Tedavisi
 • Rektosigmoidoskopi
 • Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) ameliyatları
 • Herni cerrahisi
 • Cerrahi İnfeksiyonlar
Diplomalar ve Sertifikalar
Ödüller
 • Avrupa Cerrahi Board Onursal Diploması (European Board of Surgery) (01.01.2011)
 • International Scholarship Ödülü (01.01.2003)
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 68 91

Mustafa Cem Terzi Değerlendirmeleri

Değerlendir
8 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

in..er
Zamanlama
İlgi
Ortam

Perianal fistül şikayetim üzerine Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hocamızı tanıdım. K60 3 Anal Fistül tanısı ile 27 kasım 2019 tarihinde ameliyat oldum. O gün bugün hiçbir şikayetim kalmamıştır. İyi ki yaşamımızda var'lar, iyi ki kendisini tanıma fırsatım olmuştur. Yardımcısı Op. Dr. Mustafa Göztok Bey'e, kendilerini müteşekkirim. Engin Seber. 3 Ocak 2021. 03-01-2021

a Melis..den
Zamanlama
İlgi
Ortam

Cem hocayla babama rektum CA tanisi konulunca tanistik. Kendisi cok iyi bir cerrah olmasinin yani sira cok mutevazi ve humanist bir insan. Bir cok doktor babamin omur boyu torbayla yasayacagini soylemisti, cem hoca disinda. Zor bir ameliyat basirili gecti ve babamin saglik durumu suan gayet iyi. Cem hoca bizim umudumuz, kahramanimiz. Hersey icin cok tesekkur ederiz. Ayrica yardimcisi Doktor Mustafa Goztok’a tum yardimlari icin tesekkur ederim. We met with Professor Cem Terzi when my father was diagnosed Rectum CA. He is really good surgeon as well as a very modest and, humanist person. Except for Professor Cem Terzi, a lot of doctors said my father would live with a stoma bag a lifetime. It's been a tough surgery and my father's health is fine. Cem Terzi is our hope, our hero. Thank you very much for everything. I would also like to thank his assistant Dr. Mustafa Goztok for his all interests. 21-06-2019

fika..rmeli
Zamanlama
İlgi
Ortam

Gerek ön sekreter Hakan Bey'den gerek hocam Cem Bey'den gerekse Mustafa Bey güler yüzünüzden ve candan davranışlarınızdan çok memnunum hiçbir negatif enerji yok çok pozitifler ameliyatımdan da çok memnunum özet olarak her şey süperdi. 12-03-2019

..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Rahatsızlığıma tanı koydu,tedavime başlandı.Mükemmel bir insan. Keşke bir yıl önce tanışmış olsaydım.Rahatsızlığımı iyileştireceğine güvenim sonsuz. Prof. Dr. Mustafa Cem TERZI hocama saygılar sunuyorum. 18-01-2019

Ebru..ul
Zamanlama
İlgi
Ortam

Tıp ile sanatı buluşturan dokunuşuyla beni Vivaldi'nin ilkbaharına getirip bırakan yaşam virtüözü hocam Cem Terzi'ye ve onun seçkin öğrencisi Mustafa Göztok'a sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunarım. 17-12-2018

ri..iz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kimsenin yapmadigi ameliyati cok basarili bi sekilde yapip gece gunduz arayip surekli bisiler sormamiza ragmen hic bikmadan herseye cevep vermeniz insanliginiz kocaman yureginiz siz bizim icin cok buyuk sanssiniz iyiki varsiniz 27-11-2018

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
ri..iz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Siz bizim sansimizsiniz kimsenin yapmadigi operasyonu cok basarili bi sekilde yaptiniz gece gunduz surekli bisiler sordum bıkmadan cvp verdiniz insanliginiz drlugunuz kocaman yurekli doktorum iyiki tanimisiz iyiki varsiniz bizim icin cok buyuk bir sansiniz 26-11-2018

..men
Zamanlama
İlgi
Ortam

Prof. Dr. Cem Hoca gerçekten mesleğinin piri ve erbabı olan bir hekimdir. Bana uyguladığı tedaviyle kendsiiyle ömür boyu minnettarım. Her zaman saygılarımla anıyorum. 19-11-2018

8 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 68 91

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi Genel Cerrahi, uzmanıdır. Hemoroid Tanı Ve Tedavisi, Rektosigmoidoskopi, Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) ameliyatları, Herni cerrahisi, Cerrahi İnfeksiyonlar, Anoskopi, Anorektal bölge cerrahisi, Apandisit alınması, Polipektomi, Polip ameliyatları alanlarında hizmet veriyor ve Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri), Kolon Kanseri, Rektum Kanseri, Sindirim Yolu Cerrahisi, Anal Fissür (Makat Çatlağı) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Cmt 25 Eyl
Paz 26 Eyl
Pzt 27 Eyl

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.