Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi

5.0

Divertikülit, Rektorektal tümörler, Tailgut kisti

5.0
Soru sor

“Perianal fistül şikayetim üzerine Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hocamızı tanıdım. K60 3 Anal Fistül ...” Devamı

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi

Prof.Dr Cem Terzi, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1992 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı oldu.

İngiltere’de Southamptan Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 2 yıl araştırmacı ve cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Dr. Terzi 1997’de İngiltere’de hekimlik yapma hakkı veren belgeyi (General Medical Council full registration in the United Kingdom) aldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1999’da yardımcı doçent, 2000’de doçent ve 2005 yılında profesör oldu. 2018’de emekli olarak serbest hekimlik yapmaya başladı. Halen İzmir’de muayenehanesinde çalışmaktadır.

Prof. Terzi 2008 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Üniversite Genel Sekreterliği yaptı.

Prof. Terzi Avrupa Cerrahi Board Onursal Diploması (European Board of Surgery) ile 2011’de ödüllendirildi.

Çin Cerrahlar Birliği Onursal Diploması ve Bulgaristan Cerrahlar Birliği Onursal Diploması vardır.

2003 yılında kendisine Amerika Birleşik Devletleri Kolorektal Cerrahlar Birliği tarafından ‘’International Scholarship Ödülü’’ verildi ve 4 ay ABD’nin en önemli 4 üniversite hastanesinde konuk akademisyen olarak ağırlandı, konferanslar verdi ve ulusal kongrede davetli olarak bir bilimsel araştırmasının sonuçlarını sundu; bu sırada ödülü bir seromoni ile takdim edildi.

Akademik araştırma alanları kolorektal cerrahi, peritoneal karsinomatozis, ısıtılmış karın içi kemoterapi, cerrahi infeksiyonlar, tıp eğitimi, uzmanlık eğitimi ve elektronik öğrenme alanlarıdır.

Prof. Terzi, 1994-95 yıllarında Türk Tabipleri Birliği (TTB) Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2004- 2006 yıllarında TTB Uzmanlık Dernekleri Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptı.

Prof. Terzi, 2000-2002 yılları arasında Türk Cerrahi Derneği Board Kurulu Genel Sekreteri oldu.

2008-2012 yılları arasında Avrupa Uzmanlar Birliği Cerrahi Bölümü’nde Ulusal Delege olarak görev yaptı.

2011 yılından bu yana Avrupa Cerrahi Uzmanlık Sınavlarında jüri üyesi olarak görev yapmaktadır.

2008- 2010 yılları arasında Türk Kolorektal Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu’na seçildi.

Prof. Terzi, 2008 yılında Türk Cerrahi Derneği Başkanı seçildi. 2011 yılında tekrar Türk Cerrahi Derneği Başkanlığına seçildi ve toplam 5 yıl bu görevi yürüttü.

Prof. Terzi, 2011 yılında Avrupa Cerrahi Derneği Başkanı seçildi. 2012’de Avrupa Cerrahi Kongresi Başkanı oldu ve Avrupa Cerrahi Kongresi’ni 1000’den fazla katılım ile İstanbul’da gerçekleştirdi.

2014 yılında tekrar Avrupa Cerrahi Derneği Başkanı seçildi. 2014 yılında Avrupa Cerrahi Kongresi eş başkanı oldu ve bu kongre ilk defa Asya kıtasında, Çin’de gerçekleşti.

Prof. Terzi, halen Avrupa Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir ve Avrupa Cerrahi Derneği kendisine 2018 yılında Avrupa Cerrahi Derneği Onur Ödülü’nü vermiştir.

Prof. Terzi, 2014 yılında Avrupa Birliği Tıp Uzmanları Birliği Cerrahi Board’una ‘’Chairperson’’ oldu ve halen bu görevini sürdürmektedir (‘’Chairperson of Board of General Surgery of European at Union of Medical Specialists’’).

Türk Cerrahi Derneği Genel Kurulu tarafından 2016 yılında Onur Kurulu’na seçildi.

Prof. Terzi, 2014 yılında arkadaşları ile birlikte Halkların Köprüsü Derneği’ni kurdu. Bu dernek 100,000 Suriyeli mülteci ile birebir temas etmiş, ihtiyaç gidermiş ve 6000 mülteci hastanın tanı ve tedavisini gerçekleştirmiştir. Prof. Terzi halen bu dernekte başkan olarak aktif biçimde mülteciler için gönüllü çalışmaktadır.

Prof. Terzi’nin ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış yüzlerce bilimsel eseri, kitapları ve kitap bölümleri mevcuttur.

Prof. Terzi çok sayda ulusal ve uluslararası dergide yardımcı editörlük ve hakemlik görevleri yapmaktadır.

Prof. Terzi binlerce tıp öğrencisi, yüzlerce genel cerrahi uzmanı ve onlarca kolorektal cerrahın yetiştirilmesine katkı sunmuştur. Çok sayıda bilimsel çalışmanın ve uzmanlık tezlerinin yöneticisi olmuştur.


 

1593/1 Sokak, No: 4, Kat: 5, Daire: 50, Lider Centrio B Blok, 35220 Konak/İzmir
Hizmetler
Kolostomi İleostomi (ülseratif kolit cerrahisi) Rektal prolapsusu(barsak sarkması) ve konstipasyon(kabızlık) ameliyatları (laparoskopik ve açık cerrahi yöntemlerle) Anal fissür tanı ve tedavisi Anal fistül Devamı

Hakkında

Prof.Dr Cem Terzi, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1992 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı oldu. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2007
Deneyim: 17 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

Ödüller

Avrupa Cerrahi Board Onursal Diploması (European Board of Surgery)

Tüm Ödüller

Deneyimler

Dokuz Eylül Üniversitesi (2007 - Devam ediyor)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ES
Eng*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
04.01.2021

Perianal fistül şikayetim üzerine Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hocamızı tanıdım. K60 3 Anal Fistül tanısı ile 27 kasım 2019 tarihinde ameliyat oldum. O gün bugün hiçbir şikayetim kalmamıştır. İyi ki yaşamımızda var'lar, iyi ki kendisini tanıma fırsatım olmuştur. Yardımcısı Op. Dr. Mustafa Göztok Bey'e, kendilerini müteşekkirim. Engin Seber. 3 Ocak 2021. Görüşü Şikayet Et

NB
Nis*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21.06.2019

Cem hocayla babama rektum CA tanisi konulunca tanistik. Kendisi cok iyi bir cerrah olmasinin yani sira cok mutevazi ve humanist bir insan. Bir cok doktor babamin omur boyu torbayla yasayacagini soylemisti, cem hoca disinda. Zor bir ameliyat basirili gecti ve babamin saglik durumu suan gayet iyi. Cem hoca bizim umudumuz, kahramanimiz. Hersey icin cok tesekkur ederiz. Ayrica yardimcisi Doktor Mustafa Goztok’a tum yardimlari icin tesekkur ederim. We met with Professor Cem Terzi when my father was diagnosed Rectum CA. He is really good surgeon as well as a very modest and, humanist person. Except for Professor Cem Terzi, a lot of doctors said my father would live with a stoma bag a lifetime. It's been a tough surgery and my father's health is fine. Cem Terzi is our hope, our hero. Thank you very much for everything. I would also like to thank his assistant Dr. Mustafa Goztok for his all interests. Görüşü Şikayet Et

ŞS
Şef*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
13.03.2019

Gerek ön sekreter Hakan Bey'den gerek hocam Cem Bey'den gerekse Mustafa Bey güler yüzünüzden ve candan davranışlarınızdan çok memnunum hiçbir negatif enerji yok çok pozitifler ameliyatımdan da çok memnunum özet olarak her şey süperdi. Görüşü Şikayet Et

*
***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18.01.2019

Rahatsızlığıma tanı koydu,tedavime başlandı.Mükemmel bir insan. Keşke bir yıl önce tanışmış olsaydım.Rahatsızlığımı iyileştireceğine güvenim sonsuz. Prof. Dr. Mustafa Cem TERZI hocama saygılar sunuyorum. Görüşü Şikayet Et

EE
Eda*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18.12.2018

Tıp ile sanatı buluşturan dokunuşuyla beni Vivaldi'nin ilkbaharına getirip bırakan yaşam virtüözü hocam Cem Terzi'ye ve onun seçkin öğrencisi Mustafa Göztok'a sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunarım. Görüşü Şikayet Et

BC
Bed*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
27.11.2018

Siz bizim sansimizsiniz kimsenin yapmadigi operasyonu cok basarili bi sekilde yaptiniz gece gunduz surekli bisiler sordum bıkmadan cvp verdiniz insanliginiz drlugunuz kocaman yurekli doktorum iyiki tanimisiz iyiki varsiniz bizim icin cok buyuk bir sansiniz Görüşü Şikayet Et

Ali Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19.11.2018

Prof. Dr. Cem Hoca gerçekten mesleğinin piri ve erbabı olan bir hekimdir. Bana uyguladığı tedaviyle kendsiiyle ömür boyu minnettarım. Her zaman saygılarımla anıyorum. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi Op. Dr. Mustafa Göztok Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi Genel Cerrahi uzmanıdır. Divertikülit, Rektorektal tümörler, Tailgut kisti alanlarında hizmet veriyor ve Kolostomi, İleostomi (ülseratif kolit cerrahisi), Rektal prolapsusu(barsak sarkması) ve konstipasyon(kabızlık) ameliyatları (laparoskopik ve açık cerrahi yöntemlerle) hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube