Prof. Dr. Mehmet Selçuki

Beyin ve Sinir Cerrahisi - İzmir

Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Omurilik Kanal Darlığı

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Can Kulduk sokak No 3 Mimar Sinan Mahallesi Kahramanlar - Konak İzmir  Konak, İzmir
Prof. Dr. Mehmet Selçuki muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Mehmet Selçuki Hakkında

Mehmet Selçuki Kimdir?

1977 yılında başladığım Beyin ve Sinir Cerrahisi  yolculuğunun bu yıl 40. yılını doldurmaktayım. Başlangıçta Fransızca  kökenli bir sözcükten gelen ve sinir sistemi cerrahisi anlamını taşıyan “nöroşirürji” olan  meslek dalı adımız  birkaç yıldır, Sağlık Bakanlığı tarafından “Beyin ve Sinir Cerrahisi” olarak değiştirildi. Bu nedenle de artık yeni ismi kullanmaktayız. Söyleniş zorluğunu  dikkate alınacak olursa böyle bir değişiklik iyi de oldu denilebilir.

1977 yılında  Ege Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra, Beyin Cerrahisi uzmanlığımı Anakara Üniversitesi Tıp Fakültesi “Nöroşirürji” Anabilim Dalında 1983 yılında tamamladım. Askerlik hizmetimi Gülhane Askeri Tıp Akademisinde, Devlet Hizmeti  Yükümlülüğü (mecburi hizmet olarak da bilinir) çalışmamı da Malatya SSK hastanesinde beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak yaptım. Bu arada, 1986 yılında, girdiğim doçentlik sınavında başarılı  kabul edilerek “Üniversite Doçenti” ünvanını kazandım. Yine aynı yıl aralık ayında tayin olarak geldiğim SSK Tepecik/İzmir hastanesinde çalışmaya başladım ve , hizmet ünitesi olarak çalışan bu birimin, 1990 yılında Eğitim Ünitesi haline gelmesini sağlayarak, bu servise  kurucu servis şefi olarak atandım. Bu servis o zamandan beri, uzmanlık öğrencilerinin beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak yetişmelerine olanak sağlamaktadır.

1994 yılında  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi  Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalında göreve başladım ve burada, zaten önceden kurulmuş olan Pediyatrik (çocukluk çağı 0-18 yaş) Beyin Cerrahisi ünitesinin sorumlusu olarak  çalıştım. Bu arada spina bifida moleküler biyoloji ve moleküler genetiği üzerine çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Massachusetts eyaleti, Boston şehrinde, Harvard Tıp Fakültesi  Çocuk Hastanesi  laboratuarlarında, Prof. Dr. Merton Bernfield ve Prof. Dr. Peter Black gözetiminde (1995-96 yıllarında) yer aldım. Döndükten sonra kurduğum tavuk yumurtası embriyosu çalışmaları laboratuarında sayısız deney ve araştırmalar yaparak  ilgilendiğim konuda ilerlemelerin olmasına katkıda bulundum.

1999 yılında geldiğim Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1999-2002 yılları arasında hastane başhekimliği görevinde bulundum. Daha önce kurmuş olduğum laboratuarın bir benzerini burada da kurarak araştırmalara devam ettim. 2016 eylül ayına kadar Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürüttükten sonra , üniversiteden ayrıldım.

Embriyo üzerindeki laboratuar çalışmalarına, halen, bir başka laboratuarda devam etmekteyim.

Halen  muayenehanemde sağlık hizmeti vermeye devam ediyorum.

Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
 • Almanca
İlgilendiği Hastalıklar
 • Bel Fıtığı
 • Boyun Fıtığı
 • Omurilik Kanal Darlığı
 • Beyin Tümörleri
 • Spina Bifida
Tedaviler
 • Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi
 • Epiduroskopi
 • Mikrodiskektomi
 • Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi

Mehmet Selçuki Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

da..kır
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ne diyebilirim ki tanıdığım en babacan en kalender en ilgili ve işinin ustası bir doktor.Karşımıza çıkarttığı için Allah a şükrediyorum.Kızımın sıkıntılarını azalttı. 21-03-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mehmet Selçuki tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Mehmet Selçuki Cevapladığı Sorular

 • Tethered cord

  Merhaba hocam 9 yaşında bir kızım var tethered cord tnısı ile izleniyor gece gündüz idrar kaçırma ve parmak ucunda yürümesi var size muayene olmak istiyoruz size nasıl ulaşırız 6 eylülde cbü de sep çekilecek size nasıl ulaşabilirim

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Selçuki

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Spina biri da olabilirmi (

  3 aylık bir bebeğim var ve popo deliğinin 1 2 cm üstünde bir delik var ve cevresindede hafif bir morluk bu neden kaynaklanabilir ve hangi branşta doktora götürmek gerek

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Selçuki

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Selçuki kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. M Selçuki ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M Selçuki şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Mehmet Selçuki Prof. Dr. Mehmet Selçuki muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Mehmet Selçuki Beyin ve Sinir Cerrahisi, uzmanıdır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Epiduroskopi, Mikrodiskektomi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Omurilik Kanal Darlığı, Beyin Tümörleri, Spina Bifida hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Mehmet Selçuki muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. M Selçuki ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M Selçuki hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.