Prof. Dr. Mehmet Selçuki

Beyin ve Sinir Cerrahisi - İzmir
5.0

Spina Bifida, Beyin Tümörleri, Omurilik Kanal Darlığı

5.0

“Ne diyebilirim ki tanıdığım en babacan en kalender en ilgili ve işinin ustası bir doktor.Karşımıza ç...” Devamı

Prof. Dr. Mehmet Selçuki

1977 yılında başladığım Beyin ve Sinir Cerrahisi  yolculuğunun bu yıl 40. yılını doldurmaktayım. Başlangıçta Fransızca  kökenli bir sözcükten gelen ve sinir sistemi cerrahisi anlamını taşıyan “nöroşirürji” olan  meslek dalı adımız  birkaç yıldır, Sağlık Bakanlığı tarafından “Beyin ve Sinir Cerrahisi” olarak değiştirildi. Bu nedenle de artık yeni ismi kullanmaktayız. Söyleniş zorluğunu  dikkate alınacak olursa böyle bir değişiklik iyi de oldu denilebilir.

1977 yılında  Ege Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra, Beyin Cerrahisi uzmanlığımı Anakara Üniversitesi Tıp Fakültesi “Nöroşirürji” Anabilim Dalında 1983 yılında tamamladım. Askerlik hizmetimi Gülhane Askeri Tıp Akademisinde, Devlet Hizmeti  Yükümlülüğü (mecburi hizmet olarak da bilinir) çalışmamı da Malatya SSK hastanesinde beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak yaptım. Bu arada, 1986 yılında, girdiğim doçentlik sınavında başarılı  kabul edilerek “Üniversite Doçenti” ünvanını kazandım. Yine aynı yıl aralık ayında tayin olarak geldiğim SSK Tepecik/İzmir hastanesinde çalışmaya başladım ve , hizmet ünitesi olarak çalışan bu birimin, 1990 yılında Eğitim Ünitesi haline gelmesini sağlayarak, bu servise  kurucu servis şefi olarak atandım. Bu servis o zamandan beri, uzmanlık öğrencilerinin beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak yetişmelerine olanak sağlamaktadır.

1994 yılında  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi  Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalında göreve başladım ve burada, zaten önceden kurulmuş olan Pediyatrik (çocukluk çağı 0-18 yaş) Beyin Cerrahisi ünitesinin sorumlusu olarak  çalıştım. Bu arada spina bifida moleküler biyoloji ve moleküler genetiği üzerine çalışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, Massachusetts eyaleti, Boston şehrinde, Harvard Tıp Fakültesi  Çocuk Hastanesi  laboratuarlarında, Prof. Dr. Merton Bernfield ve Prof. Dr. Peter Black gözetiminde (1995-96 yıllarında) yer aldım. Döndükten sonra kurduğum tavuk yumurtası embriyosu çalışmaları laboratuarında sayısız deney ve araştırmalar yaparak  ilgilendiğim konuda ilerlemelerin olmasına katkıda bulundum.

1999 yılında geldiğim Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1999-2002 yılları arasında hastane başhekimliği görevinde bulundum. Daha önce kurmuş olduğum laboratuarın bir benzerini burada da kurarak araştırmalara devam ettim. 2016 eylül ayına kadar Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürüttükten sonra , üniversiteden ayrıldım.

Embriyo üzerindeki laboratuar çalışmalarına, halen, bir başka laboratuarda devam etmekteyim.

Halen  muayenehanemde sağlık hizmeti vermeye devam ediyorum.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki muayenehanesi
Can Kulduk sokak No 3 Mimar Sinan Mahallesi Kahramanlar - Konak İzmir Konak/İzmir
Hizmetler
Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Epiduroskopi Mikrodiskektomi Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Devamı

Hakkında

1977 yılında başladığım Beyin ve Sinir Cerrahisi  yolculuğunun bu yıl 40. yılını doldurmaktayım. Başlangıçta Fransızca  kökenli bir sözcükten gelen ve sinir sistemi cerrahisi anlamını taşıyan “nöroşirürji” olan  meslek dalı adımız  birkaç yıldır, Sağlık Bakanlığı tarafından “Beyin ve Sinir Cerrahisi” olarak değiştirildi. Bu nedenle de artık yeni ismi kullanmaktayız. Söyleniş zorluğunu  dikkate alınacak olursa böyle bir değişiklik iyi de oldu denilebilir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

EGE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

İlgi Alanları

Spina Bifida Beyin Tümörleri Omurilik Kanal Darlığı Boyun Fıtığı Bel Fıtığı Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Fun*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Ne diyebilirim ki tanıdığım en babacan en kalender en ilgili ve işinin ustası bir doktor.Karşımıza çıkarttığı için Allah a şükrediyorum.Kızımın sıkıntılarını azalttı.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Selçuki ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Mehmet Selçuki için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Mehmet Selçuki Prof. Dr. Mehmet Selçuki muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Mehmet Selçuki hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Mehmet Selçuki Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanıdır. Spina Bifida, Beyin Tümörleri, Omurilik Kanal Darlığı alanlarında hizmet veriyor ve Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Epiduroskopi, Mikrodiskektomi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube