Prof. Dr.

Osman DÖNMEZ

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Romatolojisi - Bursa

  Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Sistemik Lupus Eritematozus (SLE), Reiter Sendromu, Reaktif Artrit, Anti-ccp(sitrülin antikoru), Apgar skoru, Büyüme hormonu testi... Tümü

  İletişim Numarası 0 (850) 811 38 05

  Hakkında

  Özgeçmişi

  1958 yılında İzmirde doğdum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra Kastamonu İnebolu Hastanesinde zorunlu eğitimimi tamamladım. 1993 senesinde Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı uzmanı oldum. Daha sonra Ankara Üniversitesi ve Ege Üniversitesinde Nefroloji bilim dalı yan dal olarak tamamladım. 1998 yılından Uludağ Üniversitesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları / Çocuk Nefrolojisi ve Çocuk Romatolojisi yan dalında hizmet vermekteyim.

  2011 yılından beri hastalarıma özel muayenemde hizmet vermekteyim. 

  Diploma aldığı kurum

  • EGE ÜNİVERSİTESİ

  Uzmanlık aldığı kurum

  • ULUDAG ÜNIVERSITESI

  Ücret Bilgisi

  Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 38 05

  Hastalarının Yorumları (1)

  Hasta Değerlendirmeleri

  1 Yorum Ort. Puanı: 5
  (5) 17.07.2017

  Biz Prof. Dr Osman Sönmez hocamızı 20.11.2014 tarihinde tanıdık. Bunun öncesinde Emirhanın mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ve bacak ağrısı şikayetleriyle Aile hekimine başvurduk ve orada yapılan testler sonucu Dörtçelik çocuk hastanesine sevk edildik. 10. 11.2014 tarihinde çıkan sonuca göre yatışımız gerçekleşti. 5 gün içerisinde araştırılan sonuçlara göre Emirhan'ın böbreklerinde sıkıntı olduğu ortaya çıktı. Araştırmalarımız sonucunda öğrendiğimiz referanslarla Prof. Dr. Osman sönmez, hocamıza randevu alarak gittik. Hocamız muayene sonrasında bizi Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine yatışımızı gerçekleştirdi Burada hocamızın yapmış olduğu tetkikler ve araştırmalar sonucunda Emirhan inan'a Kronik böbrek yetmezliği tanısı konuldu. 28 Ay boyunca ayda en az iki kere düzenli bir şekilde giderek hocamızın her dediğini uyguladık. Bunun sonucunda Emirhan'ı diyalize vermeden 09.02.2017 benden alınan böbrekle nakilimiz gerçekleşti. Hocamızın mesleğinde güvenilir, başarılı, mütevazi, içten, samimi, bir babanın evlada olan sevgisi gibi yaklaşımı, hastalarını çocukları gibi sevmesi, şevkatli oluşu, ve her gittiğimizde bizleri güler yüzle karşılaması, bizim için hocamızın çok değerli bir hekim olduğunu buradan söylemek istiyorum. Biz ve emirhan hocamızı çok seviyoruz. ona çok minnettarız. Allah başımızdan eksik etmesin Ona ne kadar teşekkür etsek azdır. Sevgi ve Saygılarımızla.

  1 görüş bulundu.

  Hakkında yorum yazın

  Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

  YORUM EKLE

  Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
  .