Prof. Dr. Nejat Güney, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Galatasaray ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise mezuniyetinin ardından tıp öğrenimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde almış ve 1973 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise 1975–1980 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD gerçekleştirmiş ve sonrasında da aynı fakültede çalışmalarına devam etmiştir. 1986 yılında doçentlik, 1994 yılında ise profesörlük unvanını almıştır. Özellikle 1980 yılından sonra çocuklarda kalça çıkığı, çarpık ayak ve kırıklı hastaların tedavileri ile ilgilenmiş ve bunun yanında da  eklem hastalıklarının tedavileri üzerine yoğunlaşmış, kalça ekleminin kireçlenmeleri ile romatizmal hastalıklar üstüne çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Güney, 1987 yılında 3 ay Londra’da Royal National Orthopaedic Hospital'de Prof.Dr. George Bentley’ ile birlikte diz ekleminin artrozu ve diz protezi üzerine çalışmalar yapmıştır ve Türkiye'ye dönünce de bugün halen diz protezi ameliyatlarında kullanılanTotal Kondillar diz protezini diz hastalarında kullanmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Güney, 2 kez daha İngiltere ve Almanya’da çeşitli hastanelerde görev yapmış, ABD'de protezlerle ilgili çeşitli hastane ve kurs çalışmalarına katılmıştır. Uzmanlığını aldığı 1980 yılından bugüne kadar 2500’ü aşan total kalça ve 3500 ü aşan total diz protezi operasyonu uygulamıştır.

Prof. Dr. Güney, Türkiye'de  ilk kez iki taraflı olarak dize ve kalçaya, aynı ameliyat gününde diz protezini ve kalça protezini uygulamasını yaparak bu yöntemin öncüsü olmuştur. Kendisinin diz ve kalça artroplastisi konularında hem yurtiçinde hem yurtdışında pek çok kongrede sunumları vardır ve konferanslar vermektedir.

Prof. Dr. Güney, çalışmalarına halen çeşitli hastanelerde ve muayenehanesinde tam gün olarak devam etmekte ve hasta kabul etmektedir. Kendisinin ayrıca diz ve kalça total protezi cerrahisi ile ilgili pekçok bilimsel makalesi de bulunmaktadır.  Prof. Dr. Güney'in protez cerrahisinin yanı sıra diğer ilgi alanları da erişkinlerde ayak çarpıklıkları, çocuk ve erişkin kalça çıkığı, kalça kırıkları başta olmak üzere bütün kırıklar ve ortopedinin çeşitli dallarıdır.

İletişim Numarası 0 (850) 433 40 70
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Nişantaşı Ortopedi Merkezi
  AdresHakkı Yeten Cad. Unimed İş Merkezi No: 19 K: 8  Beşiktaş, İstanbul 
  İletişim Numarası0 (850) 433 40 70

Hakkında

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

Uzmanlık Alanları

 • Omuz-Kol-El Hastalıkları
 • Ayak Ve Ayak Bileği Hastalıkları
 • Diz Ağrısı
 • Eklem Ağrıları
 • Kalça Kireçlenmesi Ve Tedavisi
 • Diz Ve Bel Kireçlenmesinde Radyofrekans
 • Diz Ortopedisi

Tedaviler

 • Diz artroskopisi
 • Hrt(hormon replasman tedavisi)
 • Diz kapağı çıkığı cerrahisi
 • Diz protezleri
 • Laminotomi
 • Fizik tedavi
 • Eklem cerrahisi
 • Total kalça replasmanı
 • Aproskopik topuk dikeni cerrahisi
 • Latarjet ameliyatı

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 40 70

Son Cevapladığı Sorular

 • Kalca protezi

  Merhabalar hocam benim yaşım 24 kalçmada kireçlenme oldugu soyleniyor filmlerime gore zaten diz siddetli agri sikayetinden gittim doktora benim sorum ameliyatta sonra iyilesme suresi me oluyor ve kalca protezi takildiktan sonra normal sorunu olmayan bir kisi gibi yuruyebilrimiyim gorulur bir engel... devamı

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Nejat GÜNEY

  Prof. Dr. Nejat GÜNEY

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 40 70

  Filmlerini bana gönder bakayım, hakikaten protez konulacak kadar kireçlenmen varmı... protez düzgün yapılırsa 1 ayda iyileşirsin. normal insan gibi de yaşarsın...

 • Aşil tendon kısalığı

  Merhaba hocam 3,5 yaşında oğlum var. parmak ucunda yürüyor. aşil tendon kısalığı olduğu söylendi ve fizik tedaviye başlamadık henüz. banyo yaparken ayakta normal basıyor onun dışında hep parmak ucunda yürüyor. fizik tedaviye başlamalı mıyız? şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Nejat GÜNEY

  Prof. Dr. Nejat GÜNEY

    İletişim & Randevu: 0 (850) 433 40 70

  Doğduğun dan beri öyle yürüyorsa sorun vardır. fizik ile geçeceğini sanmam. uyurken kontrol edin. ayağı bileğinden geriye doğru normal kıvrılıyorsa problem olmaz.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Hastalarının Yorumları (4)

Hasta Değerlendirmeleri

4 Yorum Ort. Puanı: 5
Fatma Qadirova
(5) 19.06.2017

Çok iyi yüreyi temiz bir doktor, her kezin derdine çare buluyor. İYİKİ VARSINIZ HOCAM.....

Semra Başar
(5) 30.12.2015

Hocamız Sayın Prof. Dr. Nejat Güney benim kalça protezi ameliyatımı 22 aralıkta yaptı! 3 gün bana bebekler gibi baktılar ALLAH razı olsun. Hem Hocamdan, hem ekibinden, hemde hastane personelinden çok ama çok memnun kaldım. 25 aralıkta eve geçtim egzersizlerimi yaptım bu gün 9. günüm ve volkırsız yürüyebiliyorum ağrılarım bitti hamdolsun ve ihtiyacım olduğunda kendisini aradım , o güler yüzüyle sorduklarımın cevabını aldım. Ben çok korkuyordum bu operasyondan Hocamada söz etmiştim, kendisi beni öyle rahatlattıki aynen dediği gibi kolayca atlattım. Her keze korkmamalarını, kendilerini Hocam gibi becerikli ellere teslim etmelerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. İYİKİ VARSINIZ HOCAM, İYİKİ SİZE ULAŞMIŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BAŞARILARINIZIN SONSUZ OLAMASINI DİLİYOROM................

ömer temlisu
(5) 31.10.2015

çok iyi bir doktor içten ve samimi cevaplar vererek bizleri sağolsun doğru yönlendiriyor.

mehmet serhat
(5) 22.04.2015

İlgili bir doktorumuz teşekkürler.

4 görüş bulundu.

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE

Uzman hakkında görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazın ve puan verin
.