Prof. Dr.

Yusuf Ziya Ateşçi

Üroloji - İzmir

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Prostat Büyümesi, Böbrek İltihabı (Piyelonefrit), Böbrek Üstü Bezi Hastalıkları (Adrenal Bez Hastalıkları, Sürrenal Bez Hastalıkları), Perkütan nefrolitotomi, Böbrek taşı cerrahisi, İntravenöz ürografi... Tümü

Randevu ve bilgi için bizi arayın: 0 (850) 811 80 98
* Standart tarife ile ücretlendirilir.
Randevu Al

Randevu Takvimi

 • Özel İzmir Üroloji Dal Merkezi
  Adres1420 Sk No:98 kat 1 Alsancak  Konak, İzmir  Haritayı gör
  Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.

  Merkez İmkanları

  • Otopark (Ücretli)
  • Kredi kartı ile ödeme
  • Nakit
  • Sgk Anlaşmalı

Hakkında

Yusuf Ziya Ateşçi Kimdir?

Prof. Dr. Yusuf Ziya ATEŞCİ, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1985 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 1991 yılında Üroloji uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında İzmir Atatürk Devlet Hastanesi'nde 4 yıl ardından İzmir Eşrefpaşa Belediye Hastanesi'nde hasta kabulü yapmış olan Prof. Dr. Yusuf Ziya ATEŞCİ, 1997 yılında ''Doçent Doktor'' unvanı almıştır. 2002 - 2005 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi'nde, 2005 - 2008 yılları arasında Basmane Şifa Hastanesi'nde, 2008 - 2011 yılları arasında Bornova Şifa Tıp Fakültesi'nde, 2011 yılında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Park Hastanesi'nde, 2012 yılında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji bölüm kurucusu olarak 2 yıl Ana Bilim Dalı Başkanlığı yürütmüştür.

Ulusal hakemli dergilerde yayınlanmış bir çok makalesi bulunmakta olan Prof. Dr. Yusuf Ziya ATEŞCİ aynı zamanda dergi editörlüğü yürütmekte olup, 2014 yılında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevinden ayrılmıştır. 1989 Yılında Bonn Kaiser Wilhelm Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji kliniğinde ve Berlinde AmUrban hastanesinde 3 ay üroonkoloji ve androloji konularında, 2006 da Berlin de üniversite Charite hastanesi üroloji kliniğinde laparoskopik cerrahi ve son olarak 2011 de Amsterdam da Galil firması onganizasyonuyla böbrek tümörlerinde cryoterapi konularında eğitimlerini tamamlamıştır.


Prof. Dr. Yusuf Ziya ATEŞCİ, mesleki çalışmalarına Özel İzmir Üroloji Dal Merkezi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • EGE ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgi Alanları

Prostat Büyümesi

Böbrek İltihabı (Piyelonefrit)

Böbrek Üstü Bezi Hastalıkları (Adrenal Bez Hastalıkları, Sürrenal Bez Hastalıkları)

Adrenal Bez (Böbrek Üstü Bezi) Hastalıkları

Böbrek Çıkım Darlığı (Üreteropelvik Bileşke Darlığı)

İnterstisyel Sistit (Ağrılı Mesane Sendromu)

Tedaviler

Perkütan nefrolitotomi

Böbrek taşı cerrahisi

İntravenöz ürografi

Perkütan böbrek cerrahisi

Erkeklerde cinsel isteksizlik

Fotoğraflar

Hobiler

 • Yatçılık
 • Futbol

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 80 98

Anlaşmalı Kurumlar

 • SGK

Hastalarının Değerlendirmeleri (1)

1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Seda Çokoğlu
Sed. Çok.

Teşekkür etmek için Ankara'dan yazıyorum. Odtü bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, adım Seda. Dedem Mehmet Akar'ı çektiği tüm zorluklardan kurtardığınız için ben ve ailem adına özellikle de dayım Mustafa Akar adına teşekkürlerimizi sunuyorum. 12-01-2017

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yusuf Ziya Ateşçi tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

DEĞERLENDİRME EKLE


.