Prof. Dr.

Yavuz YÖRÜKOĞLU

Kalp Damar Cerrahisi - Ankara

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Aort Kapağı Hastalıkları, Kalp Kapağı Problemleri, By-Pass, Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi, Koroner anjiyoplasti, Kardiyak kateterizasyon... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

47 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Son Cevapladığı Sorular

 • Kalp kapağında

  Slm hocam 8 ay önce aps oldum kalp kapakçığı ndaki yarayı yaktiklari zaman fazla yakmışlar ve kalp kapağında çürüme var

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU

  Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU

  Sağlıklı bir yorum için sizi görmem lazım.

 • Çıkış anamonisi

  İyi akşamlar hocam benim anjiyo sonucuna göre sağ arter soldan çıkışlı olduğu söylendi sol tarafında ağrılar oluyor amaliyat gerekli diyenlerde var olma diyenlerde hocam bana acil cevap verirseniz sevinirim gerekirse size geleceğim yaşım 47 hocam saygilar

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU

  Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU

  Sağlıklı bir yorum için anjiyoyu görmem lazım.

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

SORU SOR

Doktorun İletişim bilgileri

Hakkında

Özgeçmişi

Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, 1955 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini 1972 yılında TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1979 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında 4 yıl boyunca İngiltere’de Cambridge Üniversitesi, Papworth Hospital’da ve Londra St. Thomas Hastanesi'nde çalışmalarda bulunmuş ve ileri eğitim almış olan Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, Türkiye'ye döndükten sonra mecburi hizmetini de yerine getirdiği SSK Ankara Eğitim Hastanesi'nde ve Etlik İhtisas Hastanesi'nde 7 yıl Başhekim olarak görev yapmıştır. 19994 yılında da Doçentlik kadrosuna yükselmiştir. 1998-1999 yılları arasında ABD, Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi (UAB), Kalp Cerrahisi bölümünde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur.

2005 yılında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp-Damar Cerrahisinin kurucu kadrosuna katılmış olan Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, 2005 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 2012 yılında Medicana International  Ankara Hastanesi'nde çalışan Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, mesleki çalışmalarına TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Uzmanı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.