Prof. Dr.

Derya KARADENİZ

Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları), Klinik Nörofizyoloji - İstanbul

Başlıca ilgi ve tedavi alanları: Çocuk Felci (Poliomiyelit, Polio), Uykuda Diş Gıcırdatma, Menenjit (Beyin Zarı İltihabı)... Tümü

Bu hekim siz misiniz?

Hemen bilgilerinizi güncelleyin

Bilgilerinizi güncelleyin!

33 Profil Görüntüleme

Son 30 günlük profil görüntülenme.

0 Takvim Talebi

Toplam randevu takvimi talebi.

Takvim talep edin

Hakkında

Derya KARADENİZ Kimdir?

Prof. Dr. Derya Karadeniz, 1990 yılında İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlamış ve aynı yıl, aynı fakültenin Nöroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1993 ile 1994 yılları arasında ise araştırma görevlisi olarak Fransa’da Montpellier Üniversitesi Nöroloji Kliniği’nin Uyku Bozuklukları Merkezi’nde çalışmıştır. Bu merkezdeki çalışmalarını sürdürürken ayrıca Avrupa ülkelerinde geçerli olan ‘’Diplome Inter Universitaire du Sommeil et de L’eveil’’ diplomasını da almıştır. 1995’de ise Stanford Üniversitesi’nin Uyku Bozuklukları Merkezi’nde görev almıştır. 1996 yılında İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Nöroloji Uzmanı, 2001’de doçent, 2007’de ise Profesör unvanlarını almıştır.  Ayrıca 2011’de yan dal uzmanlığını ‘Klinik Nörofizyoloji’ alanında almıştır. Avrupa Uyku Tıbbı Uzmanlığı ve beraberinde Avrupa Uyku ‘’Expert’’i ünvanını ise 2013 yılında almıştır.

Kuruluşundan itibarenTürk Uyku Tıbbı Derneği’nde faal olarak yer almış ve 2011-2013 yıllarında da derneğin başkanlığı görevini yürütmüştür. Akademik ve uygulamalı meslek yaşantısında özellikle uyku bozuklukları, uyku ve hastalıkları ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda ulusal ve uluslararası mecralarda yayınlanan pek çok makalesi ve yine ulusal/ uluslararası kitap bölüm yazarlıkları mevcuttur.

Prof. Dr. Karadeniz, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Uyku Bozuklukları Birimi’ndeki sorumlu öğretim üyeliği görevini halen sürdürmekte olup ayrıca uyku ve uyku hastalıkları ile ilgili araştırma ve çalışmalarına ve ulusal ve uluslararası alanlarda verdiği eğitimlere de devam etmektedir. 

 

 

Diploma aldığı kurum

  • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

  • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

İletişim bilgileri


  • Prof. Dr. Derya KARADENİZ Muayenehanesi
    AdresTeşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad. Unimed Center No:19 Kat:10 Fulya  Şişli, İstanbul  Haritayı gör  

Hakkında Yorum Yapın

Hakkında yorum yazın

Prof. Dr. Derya KARADENİZ tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

YORUM EKLE


.