Doç. Dr. Salih Boğa

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - İstanbul
5.0

Bağırsak Polibi, Bağırsak Kanseri, Barrett Özafagusu

5.0

“Mide ve Kilo şikayetlerim yüzünden Salih Bey'e başvurdun gerçekten çok ilgilendi , geniş kapsamlı mu...” Devamı

Doç. Dr. Salih Boğa

Doç. Dr. Salih Boğa, ilk orta ve lise eğitimini doğum yeri olan İskenderun’da tamamlamıştır. İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce Tıp) bölümünde tıp eğitimine başlamış ve 2004 yılında başarıyla mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. İç Hastalıkları ihtisasını 2004-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde yapan Dr. Boğa, bu üniversiteden İç Hastalıkları Uzmanı ünvanı alarak ayrıldıktan sonra girdiği yan dal uzmanlık sınavında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde yan dal ihtisası yapmaya hak kazanmıştır. 2010-2014 yılları arasında yaptığı ikinci ihtisas ile Gastroenteroloji Uzmanı olan Dr. Boğa, bu zaman diliminde yaptığı çalışmalar ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en saygın üniversitelerinden olan Yale Üniversitesi’nden kabul almıştır. 2014-2016 yılları arasında ABD’de Gastroenteroloji alanında araştırma görevlisi olarak çalışan Dr. Boğa, kendi alanında prestijli tıp dergilerinde yayımlanan başarılı çalışmalara imza attıktan sonra yurda dönmüş ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 2018 yılında Gastroenteroloji Doçenti olan Doç. Dr. Boğa bu tarihten itibaren Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı dergilerde basılmış, kongrelerde yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi bulunan Doç. Dr. Boğa, Memorial Bahçelievler Hastanesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk ve en donanımlı İleri Endoskopi Merkezi’nde hastalarını görmekte ve özellikle mide bağırsak hastalıkları ve obezitenin endoskopik tedavisi konuları ile ilgilenmektedir.

Mesleki çalışmalarına Memorial Bahçelievler Hastanesi'nde devam etmektedir.

Memorial Bahçelievler Hastanesi
Bahçelievler Mh. Adnan Kahveci Blv. No:227 Bahçelievler/İstanbul
Hizmetler
Karaciğer fonksiyon testleri Polipektomi Özofajial ph metri Özofajial manometri Özofagus varisleri tedavisi Devamı

Hakkında

Doç. Dr. Salih Boğa, ilk orta ve lise eğitimini doğum yeri olan İskenderun’da tamamlamıştır. İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce Tıp) bölümünde tıp eğitimine başlamış ve 2004 yılında başarıyla mezun olarak tıp doktoru unvanı almıştır. İç Hastalıkları ihtisasını 2004-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nde yapan Dr. Boğa, bu üniversiteden İç Hastalıkları Uzmanı ünvanı alarak ayrıldıktan sonra girdiği yan dal uzmanlık sınavında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde yan dal ihtisası yapmaya hak kazanmıştır. 2010-2014 yılları arasında yaptığı ikinci ihtisas ile Gastroenteroloji Uzmanı olan Dr. Boğa, bu zaman diliminde yaptığı çalışmalar ile Amerika Birleşik Devletleri’nin en saygın üniversitelerinden olan Yale Üniversitesi’nden kabul almıştır. 2014-2016 yılları arasında ABD’de Gastroenteroloji alanında araştırma görevlisi olarak çalışan Dr. Boğa, kendi alanında prestijli tıp dergilerinde yayımlanan başarılı çalışmalara imza attıktan sonra yurda dönmüş ve Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği’nde mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 2018 yılında Gastroenteroloji Doçenti olan Doç. Dr. Boğa bu tarihten itibaren Memorial Bahçelievler Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır. Yurt içi ve yurt dışı dergilerde basılmış, kongrelerde yayınlanmış 100’ün üstünde makalesi bulunan Doç. Dr. Boğa, Memorial Bahçelievler Hastanesi bünyesinde kurulan Türkiye’nin ilk ve en donanımlı İleri Endoskopi Merkezi’nde hastalarını görmekte ve özellikle mide bağırsak hastalıkları ve obezitenin endoskopik tedavisi konuları ile ilgilenmektedir. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 10.2004
Deneyim: 19 Yıl

Yabancı Dil

Almanca, İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Bağırsak Polibi Bağırsak Kanseri Barrett Özafagusu Çölyak Hastalığı (Gluten Enteropatisi, Çölyak Spru) Hazımsızlık (Dispepsi) Devamı

Deneyimler

İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2015 - Devam ediyor)
Sıvas Numune Hastanesı (2015 - 2015)
Iğdir Devlet Hastanesı (2014 - 2014)
İstanbul Şişli Hamidiye Etfal Eğıtım Ve Araştirma Hastanesı (2010 - 2014)
Ağri Devlet Hastanesı (2010 - 2010)
Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi (2004 - 2010)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
KS
Kad*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Mide ve Kilo şikayetlerim yüzünden Salih Bey'e başvurdun gerçekten çok ilgilendi , geniş kapsamlı muayene etti beni hala tedavi sürecindeyim kendisine buradan teşekkür etmek istedim.

ad
A D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Sık Sorulan Sorular

Doç. Dr. Salih Boğa ile nasıl iletişime geçerim?

Doç. Dr. Salih Boğa için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Doç. Dr. Salih Boğa nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Doç. Dr. Salih Boğa Memorial Bahçelievler Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Doç. Dr. Salih Boğa hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Doç. Dr. Salih Boğa Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji uzmanıdır. Bağırsak Polibi, Bağırsak Kanseri, Barrett Özafagusu alanlarında hizmet veriyor ve Karaciğer fonksiyon testleri, Polipektomi, Özofajial ph metri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube