Doç. Dr. Ali Akben, İstanbul, Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Doç. Dr. Ali Akben

Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları), Klinik Nörofizyoloji - İstanbul

Çocuk Felci (Poliomiyelit, Polio), Yüz Felci (Fasiyal Paralizi, Bell Paralizisi), Yüz Ağrısı (Trigeminal Nevralji)

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Akdeniz Caddesi No:24/2  Fatih, İstanbul
Akben Sağlık Hizmetleri

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Ali Akben Hakkında

Ali Akben Kimdir?

Doç Dr. Ali AKBEN, 1957 yılında Kahramanmaraş'ta doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini Kahramanmaraş'ta bitirmiştir. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1982-1984 yılları arasında mecburi hizmetini Iğdır'da yerine getirmiş ve 1984 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde ihtisasına başlamıştır. İhtisasını tamalayarak Nöroloji Uzmanı olmuş olan Dr. AKBAN, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Nörofizyoloji bölümünde Elektromyografi eğitimimi tamamlayarak EMG uzmanı olmuştur.

Tıp eğitiminin yanısıra 1988 yılında Akapunktur ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları alanında teorik ve pratik çalışmalar yapmaya başlayan Doç Dr. Ali AKBEN, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'de ilgi ve tecrübelerini artırmak amacıyla birçok seminer toplantı ve kongreye katılmıştır. Kendisi beyin ve sinirle ilgili pek çok hastalıkta tedavi yaklaşımları yanısıra Akupunktur Nöral Terapi Laser Fitoterapi Manyetik alan TMS ve ozon tedavileri uygulamaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan Akupunktur sertrifika kurslarına katılarak akupunktur uzmanı unvanı alan Doç Dr. Ali AKBEN, Kırklareli Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapmasının yanısıra İstanbul'da hizmet veren Akben Sağlık Hizmetleri'nde de çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL BAKIRKÖY PROF.DR.M. OSMAN RUH SAGLIGI VE ARASTIRMA HASTANESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Çocuk Felci (Poliomiyelit, Polio)
 • Yüz Felci (Fasiyal Paralizi, Bell Paralizisi)
 • Yüz Ağrısı (Trigeminal Nevralji)
 • Periferik Sinir Hastalığı (Kol Ve Bacak Sinir Hastalığı)
 • Nöropatik Ağrı

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ım..cek

Allah razı olsun Ali beyden. 04-05-2016

iye..sarlıoğlu

sorulara verdiğiniz cevaplar benim gibi pek cok kişiyi aydınlatıyor teşekkürler 12-01-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Doç. Dr. Ali Akben tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Myastenia gravis

  Merhabalar.. 18 yasinda myastenia gravis hastasiyim 4 yildir tedavi oluyorum yaklasik 6 yildir bu hastaligi tasiyorum suan gayet iyiyim. bugun oksurukten dolayi hastaneye gittim ve astim teshisi konuldu durumumu belirttim sprey ilac verdi onu kullanmam konusunda bi sakinca varmidir?ve bu durum hasta... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Ali Akben

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Beynimde durgunluk

  Hocam iyi günler hocam ben 2 senedir depresyon ve strese maruz kaldım . aralıksız olarak hergün stres yaşıyodum vede durmadan moral bozukluğu ve depresyon hali , duygudurum bozukluğu vardı bende.mutlu olduğum herhangi birgün yoktu bu 2 senede. hpcam bu süreçte inanılmaz beyin durmaları oluyodu.beyni... devamı

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Ali Akben

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.