AG
Soru Sahibi
15 Şubat 2016 17:49

zimaks şurup

merhaba hocam kızım 3.5 yaşında 14 kilo boğaz enfeksiyonu için doktorumuz zimaks şurup 2x1 kullanın dedi.4 gün bu şekilde kullandık .daha sonra başka bir doktor ilaç dozunun fazla olduğunu 2x yarım öiçek kullanın dedi.kızıma bir zararı olurmu organ hasarı vs.4 gün kullandığımız için çok korkuyoruz ve endişeliyiz.teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Emin Mete
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Zimaks güvenli bir ilaçtır. İçinde sefiksim isimli bir antibiyotik bulunur. doz aşımı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. 2 grama kadar yan etki bilidirilmemiştir. Yüzde yüz bilmek imkansız olmakla beraber iç organlarına zarar verdiğini zannetmiyorum. Endişelenmeye gerek yok. Kan alındığı zaman karaciğer ve böbrek fonksiyonları ölçülebilir. Geçmiş olsun.

16 Şubat 2016 14:08