EF
Soru Sahibi
23 Ekim 2015 17:37

Yemek problemi

2.5 yaşında oğlum var. Yemek yeme problemi var on birinci ayına kadar blender kullandım o zamandan beri hala çiğnemek istemiyor ağzında tutuyor aç da bıraktım ama fayda etmedi kendi eliyle bişey yemek istemiyor bu problem nedeniyle dr Ayse Yürümez hanima da gitmistik zinco surup vermisti ilaci biraktiktan sonra gene ayni ve gelisiminde problem yok deniliyor rahat konusamadigi icin yapmak istedigini anlayamiyorum ne yapabilirim acaba bilgilendirirseniz sevinirim tsk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Esra Solmaz
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Uzun süre püreyle beslenen çocuklarda katı gıdayı reddetme sık Karşılaşılan bir sorundur. Inatlaşmaya yatkın bir dönemde olduğundan çok ısrarcı olmadan aç olduğunda oyunla şarkıyla vs. katı gıdaları önerebilirsiniz. Püre vermek zorundaysanız en azından daha katı bir kıvamda verebilirsiniz. Zinco yine pediatrist gözetiminde kullanılabilir. Kreş gibi yaşıtlarıyla birlikte olacağı ortamlar uygun olabilir. Yarım gün kreşe başlatabilirsiniz. Orada daha kolay kabul edecektir.

27 Ekim 2015 15:11