TA
Soru Sahibi
23 Ekim 2013 19:07

Yardım lütfen

Hocam merhaba,37 yaşındayım 10 yaşında çocuğum var. Mart ayında 8,5 haftalık gebeyken kalp durması sonucu kürtaj oldum. Kalp atışı gayet iyiydi.bebeğin patoloji sonucunda birşey çıkmadı.bana ve eşime periferik kandan kromozom analizi yapıldı,sonucunda mikroskobik olarak 25 metafaz plağı incelendi herhangi sayısal ve yapısal anomaliye rastlanmadı çıktı.Ayrıca trombofili mutasyon analizinde genotipler normal alel diyor.Ve anti trombin3=34.2 , antiHSV TİP II IgG=negatif ANTİ CARDİOLIPIN IgG ve IgM =negatif ANTİ KARD.IGM=negatif ANTİ HSV TIP II IgM=negatif çıktı. Hacettepede yapılan tahlilde PROTEIN C=%99 (%*** *** **), PROTEIN S= %62 (%*** *** **)(kürtajdan bir ay sonra yapıldı) çıktı. 2 ay önce gene bir hamilelik yaşadım. Beta hcg sonuçları 5 Ağustos -115, 7Ağustos-142, 9 ağustos- 136 ve 12 ağustos-148 oldu ve doktor dış gebelik diye bir doz iğne ile gebeliği sonlandırdı. Şu anda sadece folik asit kullanıyorum,aspirin başlamam gerekir mi?ikinci yaşadığım dış gebelikmidir ( başka bir doktor olmayabilir demişti), ne zaman tekrar hamile kalabilirim, sağlıklı olması için neler yapmam gerekir .şehir dışındayım size gelmek istiyorum. Bana bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydan Biri
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

Düşükleriniz trombofili ile ilgili değil, ikinci gebeliğinizin dış gebelik olduğu kanıtlanamaz çok erken ilaç verilmiş.yeniden gebe kalmanızda sakınca yok ama öncesinde muayene yapıp detaylı bilgi vermek isterim,sevgiler

29 Ekim 2013 23:29