gs
Soru Sahibi
28 Nisan 2016 17:01

yardım edin lütfen

iyi günler size bir sorum olacak eğer cevaplarsanız çok sevinirim. Uylukta ve belde ağrıdan dolayı fizik tedavi doktoruna gittim. Bana ilaç ve krem verdi, şikayetlerin kıl dönmesi dedi kontrole çağırdı, gittim ağrı azalmadı kalça kısmındada hissetmeye başladım mr a gönderdi çekindim ancak haftaya çarşambaya randevu alabildim. Sonucu size yazsam cevaplarmısınız;? 2 aydır çekiyorum bu ağrıları zaman zaman artıyor. İlk yolda yürürken bir sancı gelmişti zaten, ilaç kullandim geçmiyor ne oldugunu da anlamıyorum, sinirlerim bozuldu resmen. LOMBER MR INCELEMESİ TEKNİK: T1A sagittal, T2A sagittal-aksiyal BULGULAR: Lomber lordoz düzleşmiştir. Vertebra korpus yükseklikleri ve sinyalleri normaldir. Intervertebral disk aralıkları ve sinyalleri doğaldır. L5-S1 hafif posterior dik kabarıklaşması izlenmiştir. Diğer intervertebral dik kongfigürasyonları doğal olup, tekal keseye bası saptanmamıştır.Nöral foramenler bilateral a.ıktır. Kord ve korda ait elemanlarda belirgin patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır. Ne demek oluyor?Bel fıtığımı var? Tedavisinde nasıl yol izlenır?Yardımcı olun lütfen :((

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Süleyman Tatlı
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

DİSK KABARIKLAŞMASI=BEL FITIĞI MİNİMAL BAŞLANGICI GÖRÜLÜYOR ASIL PROBLEM OMURGADAKİ DÜZLEŞME GİBİ GÖRÜLÜYOR YANİ BEL KASLARINDA GERİLME VAR STRESE GİRERSEN GERİLMEN ARTAR VE ŞİKAYETLERİN ARTAR, KIL DÖNMESİNDE DIŞARIDAN İLTİHAPLANMA GÖZLE GÖRÜLÜR VAR MI BİLMİYORUM BELDEKİ DÜZLEŞMENİN TEDAVİSİ İLAÇ OLARAK KAS GEVŞETİCİ BELE SICAK UYGULAMA MASAJ, SONRASINDA BEL KASLARINI GÜÇLENDİRİCİ EGZERSİZ FTR ALABİLİRSİN ŞİFALAR OLSUN

29 Nisan 2016 09:14
gs
Soru Sahibi

İltıhaplanma yok, tesekkür ederim buarada.Doktora gidicem tabı ama daha bes gun ozamana kadar belime sıcak su torbası koysam ve kas gevsetici ilaç içsem biraz faydası olurmu? ilk gittgimde doktor kıl donmesi icin kas gevsetici ve eklem iltihabı için sanırım ilac vermişti.( muskozan kas gevsetici , naprosyan, difenak jel) Gercekten stres yapınca bişeye ağrım artıyo, ve uzun sure oturunca artıyo.

29 Nisan 2016 17:45
Uzm. Dr. Süleyman Tatlı
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

EVET SICAK UYGULAMA MASAJ İYİ GELİR İLAÇLARINIZ GÜZEL

30 Nisan 2016 10:29