et
Soru Sahibi
15 Mart 2013 22:13

wpw sendromu

merhaba ben 26 yaşındayım. Doktorum wpw sendromuna sahip olduğumu wolf hastası olduğumu söyledi. EGK'da delta hareketlerimde ortaya çıkmış. Genel olarak çarpıntı şikayetim var, merdiven çıktığımda ya da hızlı yürüdüğümde çok çabuk yoruluyorum nefes nefese kalıyorum. Doktorum tedavi için katater ablasyonu olmam gerektiğini söyledi, kasıktan bir iğneyle girilip tedavi edileceğini söyledi. Fakat ben korkuyorum ve istemiyorum. Acaba bu operasyonu geçirmem gerekiyor mu yoksa bu şekilde devam etsem benim için sorun olur mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirm. Teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Gecmis olsun.Eger sikayetiniz coksa ve/veya ilacla kontrol edilemiyorsa WPW tedavisinde en etkin ve kesin tedavi kateter ablasyondur.Riski dusuk ve ideal tedavidir

1 Mayıs 2013 14:28