ÖH
Soru Sahibi
11 Haziran 2013 22:59

Vitiligo ve meladinine

Hocam Merhaba,Ben şuan 44 yaşındayım ve yaklaşık 13 yaşında nvitiligo hastalığı ile tanıştım yüzümde oldukça fazla beyazlık nedeniyle Cildiye Müt. Dip No:3165 Dr. Güler Turan'a müracaat ettim. Bana Meladinine hap( 1 hafta 1/4, 1 hafta 1/2, sonra da 1 hafta 1/1 olmak üzere 3 hafta hap tedavisi sonra da beyaz bölgelere üç günde bir meladinine solüsyon (alkolle seyreltilmiş) sürmem için bir reçete yazmıştı. Hastalığım bu tedaviye cevap verdi ve hastalıktan %90 oranında kurtuldum. Çok küçük bir başlangıç bölgesinde kaldı, bu da rahatsız edici ölçüde değildi.Ancak yaklaşık 1 aydır yüzümdeki yok olan allarım tekrar uaynmaya başladı. Dr.Güler Turan yaklaşık 7 sene kadar önce hakkın rahmetine kavuştu. (Nur içinde yatsın).Gititğim cildiyeci protopic %0,1isimli bir krem verdi,ancak faydası olmadığı gibi hastalığımda artış söz konusu. Sizden ricam,meladinine hap ve solüsyonu yurtdışından temin ettim.Solüsyonun karışımı(Alkol ile) ve hapın kullanımı konusunda yardımcı olurmusunuz? Syg H.Özkan

1 cevap
Cevaplar (1)

bu konuda size yardımcı olamayacağım çünkü bir deneyimim yok

14 Haziran 2013 08:47