2 Ekim 2012 01:49

vajinal mantar enfeksiyonu

Merhaba Yeşim hanım, uzun zamandır akıntımda çok koyu beyaz bir kıvam var ve son zamanlarda sık sık süt kesiği şeklinde vajina içerisinde akıntı mevcut. Özellikle eşimle birleşme esnasında dışarıya çıkmakta bu akıntı kaşıntıya ve kötü kokuya neden oluyor Bu sorunum için ne gibi bir tedavi önerirsiniz. Ayrıca 2 yıl önce polikistik over için doğum kontrol hapı kullanmıştım(yaklaşık 1 aylık kullandım) ve bendeki bu şikayetler ondan sonra başladı eğer bu konu hakkında beni en kısa zamanda bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Yeşim Özkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum

mantar ile uyumlu ama yara varmı yokmu muayne olman lazım, bu sorun polikistik over ile alakalı değil. fitil kullanmanız lazım .

2 Ekim 2012 11:54