8 Ocak 2013 10:35

vajinal mantar enfeksiyonu

Merhaba yeşim hanım ben daha önce de vajinal akıntıyla ilgili bir soru sormuştum özellikle koyu süt kesiği şeklinde vajina içerisinde akıntı olduğundan bahsetmiştim tavsiyenize uyarak doktora gittim ve sizin de söylediğniz gibi mantar uyumlu bir sorun olduğunu öğrendim.doktor mantar için bir fitil ve sonrası için flora düzenleyici bir fitil daha verdi. Kullanım sonrası şikayetlerim geçti ancak şu an bu sorunlar tekrar başladı yine kaşıntılı,kokulu ve süt kesiği şeklinde akıntım var ben bu şekilde sürekli fitil mi kullanmak zorundayım.Sanırım kendimi üşüttüğüm dönemlerde akıntım da çoğalıyor bunu farkettim. Üşütmeyle akıntı arasında bir ilişki olabilir mi. cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Yeşim Özkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum

mantar dikkat edilmediğinde tekrar eden bir hastalıktır, herşeye çok dikkat etmen gerekir mesala pamuklu iç çamaşır giymelisin, hastalığının yoğunluğuna göre ağızdan antibiyodik alman gerekebilir tekrar muayane ol ve ağızdan ilaç, hap iste , geçmiş olsun

9 Ocak 2013 18:06