as
Soru Sahibi
2 Kasım 2014 21:17

Vajinada hava sıkışıklığına bağlı ses çıkması

Kolay gelsin. Ben 35 yaşında, 1 çocuk sahibi ve doğumumu vajinal tam açılma gerçekleştikten sonra epidural ile sazeryan olarak yapmıştım. Cinsel birliktelik sırasında (özellikle kalçanın yukarıda olduğu pozisyonlarda) ses çıkartacak kadar şiddetli hava salınımı yaşamaktayım. Bunun nedenini ve tedavisini merak ediyorum. Aşağıda yazdığım nedenlerden olabilir mi? 1-Sezeryan olmasına rağmen vajinanın doğum açıklağına ulaşması, 2-Vajinanın zamanla sıkılığını yitirmesi, 3-Penis boyunun kısalığı ya da penisin ince olması. Tedavisi sadece daraltma operasyonu mu? Ayrıca bu durumun kilom ile ilgisi olabilir mi? (166 cm-65 kg). Kilo vermek ve kegel egzersisleri ne derece etkili olabilir? İyi çalışmalar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yusuf Yıldırım
Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi , Cerrahi Onkoloji

Ben jinekolojik kanser ve genel cerrahi kanserler dışı proplemlerle ilgilenmiyorum. Geçmiş olsun

2 Kasım 2014 22:09