tk
Soru Sahibi
19 Şubat 2016 23:48

vajina yapisikligi

Hocam mrb benim kizim 6 aylik ve vajina yapisikligi oldugunu soyledi doktor ve makasla acti simdi de krem verdi kullanin tekrar yapismasin dedi tekrar yapisirsa eger actirmamizi tavsiye ediyor musunuz doktor tekrar yapisma olasiligi yuksek dedi cunku yoksa zamanla kendi kendine acilir mi ne yapmamizi tavsiye ediyorsunuz tskler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Murat Çakmak
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi) , Çocuk Ürolojisi

İyi günler, Yeterli tedavi yapılanlarda tekrarlama daha az olurken bazen yine de tekrarlayabilmektedir. Çocukluk çağında olan yapışıklıklar ileride kendiliğinden açılabilmekle beraber eğer bu yapışıklık vajene doğru işeme, içeride idrar kalması nedeniyle enfeksiyon,kaşıntı dermatit gibi şikayetlere neden oluyorsa açılmasında yarar vardır. İyi günler.

20 Şubat 2016 08:27