VB
Soru Sahibi
24 Mart 2017 17:22

Üreter taşı ,hiperdens proteinöz içerik lehine nedir?

Merhaba doktor bey. Lütfen beni aydınlatın . Geçen sene beni muayene ettiniz (idrar kaçirma ).Son zamanları Pelvik ve sırt Ağrı'larla bir BT Tüm batı incelemelerden bir sonuç çiktı. Sol üreter distalde lümen içerisinde 1.5 mm çapta hafif hiperdens içerik gözlenmiştir. Milimetrik kalkül ya da hiperdens proteinöz içerik lehine değerlendirilmiştir. Klinik -lan korelasyon önerilir. Sonuçlara bakan dr . bey cerrahisiydi ve bana : ‘Su iç (2.5litre ) ve taş kendi düşürülür. Yani endişelenecek bir şey yok ‘dedi. Tamam. Tek anlamadım bir şey var: ….” ya da hiperdens proteinöz içerik lehine ” ne demek ? Kalkülden başka bir şey ,ne olabilir? Acaba, Üroloji bölümün bir kontrol yapmaya gerekli mı ? Şimdiden çök teşekkürler ve iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Muhtemelen sol böbrekten aşağı inen idrar yolunun alt ucunda bir taş var. En iyisi endoskopik olarak içeri bakmak ve taşı almak olur. *** *** ** 51 numaralı telefondan randevu alarak gelirseniz yardımcı olabilirim

25 Mart 2017 00:42