DB
Soru Sahibi
22 Mart 2014 00:27

TUVALETTE KANAMA

Hocam merhaba tuvaletimi bu aralar zor yapıyorum ve her girdigimde kanamaya başladı ilk çıkarken makattan igne gibi batarak acıyarak cıkıyor peceteye kan geliyor.Ama makatta meme falan yok ne onerirsiniz krem ve yan etkisi olmayan ilaç verebilirmisiniz Teşekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mehmet Görgün
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Sn.Buse Hn. Muhtemelen kabızlık sonrası ya da doğum gibi bir sebeple makatta çatlak oluşmuş.Anestol kreme hafifçe içeriye tuvaletten önce ve sonra sürülürse ağrı azalır.Ayrıca kalıcı tedavi için kesinlikle kabız kalmamaya dikkat ediniz.Gerekirse büyük abdestin yumuşak çıkması için günde iki kez Duphalac şurup alabilirsiniz.Selamlar.

24 Mart 2014 18:45