KG
Soru Sahibi
1 Kasım 2013 21:25

TSH DEĞERLERİ

Hocam merhaba annemin 1 sene önce yaptırdığı kan testinde TSH ı 41 çıkmış serbest t3 ve t4 normal seviyelerde.Levotiron 100 vermiş günde 1 tane düzenli 1 yıl kullanmış. Gecen gün tekrar test yaptırmış TSH 0.041 çıkmış bu sefer normalin altında. Yine serbest t3 ve t4 normal. İlacın az gelmiş demiş Levotiron muadili euthyrox 150 vermiş dozu artırmış yine günde 1 tane iç demiş sabahları. Garip geldi bana hocam dozu azaltması gerekiyordu diye düşünüyorum ya da bir süre kesmesi? Ne dersiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Selman Murat
Pratisyen Hekimlik

Öncelikle şüphenizdeki haklılığınız için sizi kutlarım, düşen tsh için ilacın arttırılması abes! Bahsettiğiniz tabloya göre annenizin ağırmayan tarafı yok, muhtemelen huzursuz ve kireçlenmesi de var. Size yardımcı olabilirim bana ulaşın lütfen Dr. Selman MURAT *** *** **

26 Kasım 2013 16:22