YG
Soru Sahibi
24 Ağustos 2015 15:36

Troid Problemi

Merhaba hocam 1-2 hafta önce troid bezlerimin az çalıştığı ortaya çıktı fakat bu süre içerisinde çok mutsuz ve keyifsizim yaptığım hiçbirşeyden zevk alamıyorum artı olarak cinsel bir münasebet içerisine girdiğimde kalbimde çarpıntı oluyor ve kendimi kötü hissediyorum,şuan 25 mcg Euthyrox isimli hormon ilacını kullanıyorum,sizden öğrenmek istediğim bilgi yukarıda saydığım bu kötü hissetmeler ve cinselliğe etkisi ömür boyu süren birşey mi geçici bir süreç mi ? aydınlatırsanız çok sevinirim,son olarak hormon ilacının ömür boyu kullanmak zorundamıyım yoksa tahlil sonuçlarıyla doktorum kullanmama gerek kalmadığını belirtebilir mi not : ilaçlarımı 1 haftadır kullanıyorum Saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Osman Çavuşoğlu
Dahiliye - İç Hastalıkları

Belirttiğiniz şikayetler geçici olup tedavi sonucu çok büyük ihtimalle geçecektir. Devamlı takip ile ileride kesilebilir. Bazen Ömür boyu kullanmak da gerekebiliyor.Saygılar.

24 Ağustos 2015 23:14