YH
Soru Sahibi
9 Kasım 2017 11:19

Trizomi 18

Merhaba hocam iyi akşamlar ben pkos hastasıyım ve korunmasız ilişkiye rağmen 1 sene çocuğumuz olmayınca mayıs ayında tedavi olmaya başladık.agustos ayında klomen ve ovitrelli çatlatma iğnesiyle hamile kaldım ancak bebeğimin kesesi gelişmediği için 9 haftalıkken bebeğim kürtajla alındı.kromozom ve genetik teste gönderdik bebeği ve sonuç 68 XXX 18 çıktı hocam.size sorum acaba ikinci gebeliğimde bu durum tekrar eder mi ? Eşimle genetik test ve kromozom testi yaptırmamıza bu aşamada gerek var mı ? Bir de belli bir süre korunmamıza gerek var mı? Şimdiden ilgi alakanız için teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Melek Büyükkınacı Erol
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

geçmiş olsun eşinizle birlikte kromozom testi yaptırmanız faydalı olur. 3 ay korunun sevgiler

13 Aralık 2017 15:09