ko
Soru Sahibi
19 Aralık 2012 00:45

total tiroidektomi ve paratidektomi

mrb hocam.benim annem 8 gun önce troıd bezlerinin tamamı ve paratiroid bezinin 1 tanesi alındı ameliyat sonrası kalsiyumu düştü ve kasılma,uyuşmalar oluyor halen hastanede yatıyor serum içine kalsiyum katıp veriyorlar.sızce kalsiyumu kaç gunde duzelir bu durum normalmidir hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ferhat Korkmaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Bu durum bu ameliyattan sonra olabilir 2 hafta kadar bu süreç devam edebilir. Biraz sabretmek gerekir. Geçmiş olsun.

20 Aralık 2012 23:18