KA
Soru Sahibi
14 Mart 2016 22:13

toraks bt hakk.

Hocam merhaba... Size babamin toraks bt sonucunu oldugu gibi yaziyorum... Bilgilendirirseniz sevinirim.. - Sag akciger alt lob superiorda 5mm capli kalsifik nodul izlenmekte.. - Karaciger normal buyukluk ve lokalizasyondadir. Intrahepatik vaskuler dagilimi dogaldir. Karacigerde daginik yerlesimli buyugu segment 7de 40×30 mm bazilari lobule konturlu birkac hipodens alan izlenmis olup kist ile uyumlu bulunmustur. Sag lobda sekel kabakalsifikasyon mevcuttur.. - Her iki bobrek kontur fonksiyon parenkim ve toplatici sistemlerde belirgin radyopatoloji saptanmamistir... Her iki bobrekte buyugu sag bobrek orta kesimde 2 cm ebadinda birkac kortikal kist izlendi.. Sol bobrekte pelvis yerlesimli buyugu 18 mm capa varan birkac parapelvik kist vardir... Bilginiz icin tesekkurler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Özdoğan
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba. Öncelikle cok gecmis olsun. Uzmanlık alanım kanser tedavisidır. Babanızın sadece film sonucu var. Biyopsi yapıldı mı, yapıldı ise sonucu nedir? Sadece film sonucunu okuyarak yorumda bulunmak güç. Film sonuçlarını bir radyoloji uzmanı yorumlamalı. Saygılarımla..

15 Mart 2016 08:02