ŞG
Soru Sahibi
15 Haziran 2016 01:23

tiroid

Merhaba hocam, ultrason raporumu yorumlar mısınız lütfen. Thyroıd isthmus kalınlığı 6mm ölçülmüştür. Thyroıd sağ lop boyutları 59X19X14 mm olarak ölçülmüştür. Thyroıd sol lop boyutları 60x27x16 mm olarak ölçülmüştür. Sağ lop üstte 3x2 mm homojen hipoekoik nodül mevcuttur. Sağ lop inferiorda 12x9 mm konturları düzensiz içerisinde mikrokalsifikasyon içeren hipoekoik lezyon mevcuttur. Çevre vasküler yapılar,müsküler oluşumlar normaldir. Lap Saptanmamıştır. Bu sonuca göre ne yapmalıyım, biyopsi gerekli midir hocam. Kanser riskim var mı ? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Hoşça kalın.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ramazan Sarı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Tiroid beziniz büyük ve nodülleriniz var. mutlaka bir endokrinoloji uzmanı ile temasa geçin, biyopsi yapılması gerekebilir. geçmiş olsun

20 Haziran 2016 09:39