az
Soru Sahibi
24 Mayıs 2018 07:32

Tiroid usg sonucu

iyi günler hocam tiroid usg sonucum için biraz endişelendim sizce ne yapmalıyım; troid her iki lop durumu normaldir,isthmus kalınlığı normal sınırlarda,parankim ekoları heterojen görünümde olup paramkin içerisinde milimetrik boyutlu muştiple hipoekolik değişiklikler izlendi(troidit) sağ lobda 4mm sol lobda 5mm boyutunda bölgesel solid nodül mevcut troid gland komşuluğunda en büyüğü 5mm boyutunda bölgesel küçük lenf nodları izlendi. bilateral servikal zincirde patolojik lenf nodu gözlenmedi paratroid bezlerinde belirgin hiperplazi veya nodüler görünüm saptanmamıştır.tsh kan sonuçlarım normal referans aralığında

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Öztürk
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Nodüller çok büyük değil. Muhtemelen tiroidit zemininde gelişmiş. Anti mikrozomal antikor. AntiTPO çalıştırın. Tiroidit ise endokrin uzmanı görsün. Saygılarımla

27 Mayıs 2018 14:18