aa
Soru Sahibi
28 Eylül 2017 18:30

TİROİD US sonucu

Nerhabalar hocam, annem 61 yaşında tiroid hastası; Nisan 2015 yılında yapılan Tiroid US tetkinde; - Her iki tiroid lob boyutları artmıştır. - Parankim ekolar heterojendir. - Sağ tiroid en büyüğü 23 mm, 10 mm, 7 mm ve sol tiroid lobta 22 mm, 10 mm, 13 mm boyutlarında heterojen içlerinde hipokojen kistler ve çerrelerinde halosu olan multipi nodüller lezyonlar izlendi. Ağustos 2016 yılında yapılan Tiroid US tetkinde; - Sol tiroid lobunda aksi 22 mm olan izoekojen solid nodül vardır. – Sağ tiroid lobunda aksi 17 mm, 12 mm, 6 mm olan oval, izoekoik, solid nodül vardır. – İsthmusta belirgin patoloji gözlenmedi. – Patalojil LAP izlenmedi. – 11 cm’den büyük nodüller İİAB önerilir. Yazıyor. Bugün yapılan Tiroid US tetkinde; - Her iki tiroid lobu boyutları normal ve internal ekosı nonhomojendir. - Her iki lopta büyüklükleri sağda 12mm, solda 17,5 mm olan multipi hipoekonik ve izoekoik nodüller lezyonlar mevcuttur.(MNG) - Verifikasyonu için İİAB önerilir yazıyor. Kan tahlilleri: *** *** ** TSH=0,15 (0,34 – 5,60); Serbest T4=0,96 (0,61 – 1,*** *** ** TSH=0,21 (0,34 – 5,60); Serbest T4=0,97 (0,61 – 1,12); T3= 3,88 (2,5-3,9) Hocam, Tiroid US tetkinleri ile kan tahlillerine göre her hangi bir tehlike var mı? 2017 yılındaki US tetkikinde yazan multipi hipoekonik nedir, endişelenecek yada tehlikeli bir durum var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)

Tiroid Cerrahisi yapan bir hekimden randevu almanızı öneririm. Teşekkürler

28 Eylül 2017 18:58