AC
Soru Sahibi
29 Mart 2016 07:45

Tiroid nodülü

Hocam Merhaba, eşim 41 yaşında, yapılan Tiroid usg sonucu; Troidgland boyutlarınormaldir. Parankim eko paterni homojendir. Sağ lob orta kesim anteriorda periferal punktat kalsifikasyon içeren mikst eko yapıda 9.2x6.8x5 mm. boyutlarında nodül izlenmektedir. Sol lob ve ismusta belirgin sınır ve eko farkı oluşturan lezyon saptanmadı. Boyunda patolojik boyut ve görünümde lenf nodu saptanmadı. Kan değerleri tsh ft3 ft4 normal değerlerde. Yorumlayabilirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Füsun Saadet Baloş Törüner
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Sadece ultrason raporuna gore yorum yapılması uygun olmayabilir. Hastayla gorusmek, muayenesini yapmak, varsa ultrason fotoğrafını görmek gerekir. Bu nedenle esinizi muayene eden doktorla görüşmenizi , onun yorumunu almanızı öneririm.

3 Nisan 2016 06:59