SE
Soru Sahibi
19 Temmuz 2017 18:48

Tiroid kanseri

Sağ konsa 2 cm çapta kapsülsüz fokal alanlarda troid parankimine doğru uzanım gösteren, cerrahi sınırda 0.1 cm uzaklıkta tiroid dışı yayım oluşturmamış bir tümor odağı izlenmiştir. Yine aynı lobda 2 cm çapta kapsülü kapsül veya damar invasyonu oluşturmamış 'papiller benzeri nükleus ile karekterli tiroidin folliküller tümorü ( NIFTP) Morfolojisinde bir tümör izlenmiştir. Hocam ağır bir kanser türü mü bu

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Göksun Ayvaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Hayır sık rastlanan ve tamamen tedavi edilebilen bir tür. Ancak bu hastalığın belli tedavi ve takip protokolleri vardır. Bunları mutlaka çok düzgün bir şekilde uygulamak gerekir. Bir endokrin uzmanının takip etmesinde büyük fayda olur.

10 Ağustos 2017 13:54