DO
Soru Sahibi
27 Mayıs 2016 10:39

tiroid de nodüller

Hocam iyi günler,iyi çalışmalar.72 yaşındaki annem için size yazıyorum.Annem yaklaşık 10 yıl önce tiroid ameliyatı oldu ve nodül alınmıştı.Yeni tahlil ve ultrason sonuçlarımızı değerlendirirseniz çok seviniriz. -PTH-İNTAKT: sonuç:159,3 pg/mL 15-65 (Referans Değerler) -25 OH VİT. D3:Sonuç:12.05 ng/mL 25-80 (Referans Değerler) - Serbest T3 Sonuç:*** *** **-4,6:(Referans Değerler) -Serbest T4 Sonuç :*** *** **-1.56(Referans Değerler) TSH Sonuç: *** *** **-4.2 (Referans Değerler) Kalsiyum : Sonuç:*** *** **-10.4 ULTRASON SONUÇ: Subtirodektomi öyküsü mevcut hastada:tiroid lojunda sagda 36x14x12mm,solda 33x12x11mm boyutlarında heterojen,hipoekoik,tiroid dokusu ile uyumlu olabilecek görünümler izlenmiştir. Tiroid sağ lob inferior kesimde 7 mm çaplı 2 adet hipoekoik nodüller görünümler mevcuttur. Doppler incelemede tiroid vaskülaritesi artmıştır. İstmus lokalizasyonunda 9x5 mm boyutunda izoekoik nodül ile uyumlu görünüm izlenmiştir. Hocam, değerli vaktinizi ayırıp tahlil sonuçlarımızı değerlendirdiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ramazan Sarı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

takip edilmesi yeterlidir.

27 Mayıs 2016 11:14