GD
Soru Sahibi
21 Mayıs 2018 17:53

tırnakta renk degısıklıgı

merhabalar hocam sıze bır sorum olacaktı ıkı bucuk yasında bır kızım var .dogumundan berı sol ayak bas tırnagında bır leke vardı basta pek onemsemedık fakat ılerledı tırnagın yarısınıkapladı .ılk goturdugumuz dermatolog benle uyumlu gormedıgını soyledı takıp edelım dedı.fakat gecmeyınce farklı ıkı dermatologa goturduk ve tırnak altı benı oldugunu soyledıler.kenarları duzenlı homojen yapıda ama ıstersenız aldırın yahut bıyopsı yapılsın dendı.fakat kızım cok kucuk bıraz daha beklesek bı zararı olur mu.en son unıversıte hastanesı bıyopsı yapılsın ama kucuk dıyorsanız kalsın uc ayda bır kontrollere getırın dedı.en son bulundugum ılde tecrubelı denılen bır dermatolog gordu.kotu bır bulgu yok fakat tskıp edelım dedı.su an ıcın kucuk ılerıde alınır dedı.ayrıca yalancı hachınson oldugunu soyledıbır doktor.dıgerlerı ıse boyle bır sey olmadıgını kenarlarunın duzenlı homojen oldugunu soyledıler.bulundugum ılın ımkanları kısıtlı.sıze danısmak ıstedım nette kotu seyker yazıyor.su an ıcın takıp yeterlı mıdır aldırmak ıcın beklemelı mıyız.her doktor farklı konusuyor fakat genel kanı zararsız oldugu yonunde ..cok tesekkur ederım vakıt ayırıp okudugunuz ıcın..

1 cevap
Cevaplar (1)

Muayene edip size yanıt vermiş hekimlerin söylediklerine katılmak dışında size özel bir tavsiyem olamaz.

23 Mayıs 2018 10:19