ys
Soru Sahibi
30 Nisan 2017 11:51

Tırnak şekil bozukluğu

Tırnak mantarı sebebiyle 2 ayak başparmağımın 1 yıl önce tırnağı çekildi ve sonra düzgün büyümedi, parmağın üstü tekrar kapandı ama lunula kaybold sarı renkte çıktı ve ortasından itibaren altında et yoktu. Uzun olan altı boş kısım kırılıp düştü geriye tırnağın yarısı kaldı, matriksde travma meydana geldiğini ve bu yüzden bozuk çıktığını düşünüyorlar, bende onikolizis olduğunu düşünüyorum. Eğer matriks travması ise bepanthen enjeksiyon matriksi uyarıp düzeltebilirmi? onikolizis ise ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mehmet Demirtaş
Ortopedi ve Travmatoloji

Geçmiş olsun Tırnak çekmesi sonrasında antifungal ilaç eklemek gerekebilir.Cildiye uzmanına başvurmanızı öneririm saygılarımla

20 Haziran 2017 23:34