DH
Soru Sahibi
23 Eylül 2014 10:11

Timus

Hocam iyi günler. Eşim 2011 yılında gebelik esnasında rahatsızlandı ve Myasthenia Gravis teşisi konuldu. Erken doğum yaptı ve doğumdan sonra Myasthenia Gravis ile ilgili şikayetleri tamamen sonlandı (Ekim 2011). Geçen ay yaptırdığımız son tetkiklerde de Myasthenia Gravis bulgusuna rastlanmadı. Toraks Bt çekildi sonuca göre 2011 yılından bu zamana timus bezinde % 33 büyüme olduğu saptandı ameliyat olması tavsiye edildi. Ameliyat olması gerekir mi ve bu bezin büyümesinin sebebini araştırılması için ne gibi tetkikler yaptırmalıyız. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hayati Özkan
Kalp Damar Cerrahisi

Timus dokusu myasthenia yoksa alınmaz. Ancak timüs kanseri sinsidir ve mikroskopta teşhisi zordur. Bu tür bir görünüm varsa kanser olduğunu kabul edip çıkarmak mantıklı olabilir.

30 Eylül 2014 14:46