TA
Soru Sahibi
28 Haziran 2017 01:53

Tılt table testi

Merhabalar hocam Benim annem 75yasinda 2yil once anjiyo oldu arada bi dusup bayildigi icin boyun damarlarina ultrason ile kafasina ise emar cekildi ve holter takildi hepsinin sonucu temiz cikti. Ama annem aniden dusup bayildigi icin tilt testi istendi annem yuksek tansiyon hastasi takip cetveli normaldi. Bizim endisemiz testin ikinci asamasinda puskurtulerek dil altindan verilen ilac *** *** **mcg herhangibi bi zarar verirmi ilacın yan etkileri korkutuyor annem yaşlıyim bayilirsam tekrar uyanaman diye yaptirmak istemiyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Yapılacak test esnasında annenizin devamlı EKG si alınacak dolayısı ile kötü bir durumda hemen müdahale edilir. İlaçlara gelince çok kişide (bunların büyük bir kısmı yaşlıdır) emniyetle kullanılmışlardır. Ayrıcatest yayptırılmaz ve hastalık tekrarlarsa ne yaparız. Hem bu krizlerin hepsi kısa süreli olmayabilir uzun sürerse kalıcı şekeller kalabilir. Özetle testi yaptırmanızı öneririm

10 Temmuz 2017 00:01