PF
Soru Sahibi
15 Mart 2014 12:54

Tetradox sonucu yemek borusunda tahriş

Merhaba Hocam. Öncelikle internet ortamında bu şekilde biz hastaları aydınlatma platformu oluşturan insanlara teşekkür etmek gerek. Çok teşekkür ederiz. Benım şikayetim. 5 gun once gece yatarken tetradox isimli sivilce tedavisinde kullandığım ilacı almayı unutmuşum ve uyku sersemi ilacı su kullanmadan yuttum ve yattım. Bu hareketi yaptıktan sonra Çok aptalca oldugunu anladım amageç oldu :) neyse ılacı ıctıktn 2 3 saat sonra gogusumun ortasında çok büyük acı ve sancı hissetmeye basladım. Suan hala Normal yemek yemedıgım vakıtlerde de hafıf bı ağrı oluyor. 2 gun sonra doktora gıttım ve durumu anlattım. Bana Pandev 40 mg hap ve Gaviscon şurup verdi kullanmaya basladım. Daha önce reflü hadtalıgımda yoktu. Normalde de agzıma acı su veya yediğim yemekler geri cıkmıyor. Sizce bu illetten ne kadar sürede kurtulurum ve neler yemeliyim. Bana verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir . Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Seydahmet Akın
Dahiliye - İç Hastalıkları

Geçmiş olsun Bu durum geçicidir. Verilen ilaçlar çok isabetli. Acı, turşu,kızartma,kahve ve asitli gıdalardan uzak kalırsanız çok daha çabuk iyileşirsiniz.

18 Mart 2014 14:56