YE
Soru Sahibi
26 Ekim 2017 23:31

Tetkik boyun us

Hocam iyi gunler benim sorum bundan 10 yil once boynumda sislik oldu ve bu zamanla cogaldi yeni yapilan boyun us de boynun sol tarafinda enbuyuk submandibuler bolgede 35×12mm ve posterior servikal zincirde 30×9mm boyutunda yagli hiluslari secilmeyen korteksleri kalinlasmis oval konfigurasyonlu ancak patolojik gorunumlu multipl sayida lend nodlari izlenmektedir histopatolajik verifikasyonu onerilir. boyun sag tarafinda en buyugu anterior servikal zincirde 22×7mm boyutunda benzer karakterli korteksi kalinlasmis yagli hilusu secilmeyen multipl sayida patolojik gorunumlu lenf nodlari izlenmektedir yaziyor sizce onemli biseymidir

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Rahatsızılığınız Göğüs hastalıkları ile ilgili gözükmüyor. Kulak burun boğaz uzmanına gidip gerekirse biyopsi yapılarak tanı ve tedavisi yapılmalıdır selamlarımla

3 Kasım 2017 11:49