İY
Soru Sahibi
22 Haziran 2016 15:01

testiste kitle

İyi günler hocam. Ben 14 yaşındayım 1 yıl önce sol testisime darbe aldım şiddetli bir şekilde. 3 hafta sonra kendi etrafıdna dönen yuvarlak bir şey çıktı.Doktora gitmemize rağmen eli ile saptayamadı ve ultrasonda bir şey çıkmadı. Sol testisin üst kısmında. Ardından 2015 aralık gibi sanırım sol testisin arkasında üst taraflarda sert bir kitle çıktı. Doktora gittik 3 hafta önce ultrason oldum. Ultrasonda bir şey çıkmadı. 2 kitle olmasına rağmen doktorda eliyle muayene etti ama kitle bulamadı. Halbuki kitleler var ve ben tümör gibi düşünüyorum. 1 yılı geçti bana resmen bu testis kanseri gibi geliyor. Hocam ne yapmalıyım çok kötüyüm. 2. çıkan rest kitle dokununca ağrı veriyor. Epidimin içinde altında gibi.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Geçmiş olsun. Ancak, doktorun muayene ve ultrasonla tespit edemediği bir bir kitleyi siz nasıl elle anlayabiliyorsunuz bilemiyorum. Bu durumda bir başka doktora daha gitmenizi önereceğim. Sağlıklı günker dileğimle.

22 Haziran 2016 21:14
İY
Soru Sahibi

Hocam şöyle bir şey var. Bu kitle testisin arkasında. Diğeri ise en üstünde. Kendi etrafında dönüyor biri. Ondan zor. Ultrasonda ise testisin arkasından çekseler gözükecek.

23 Haziran 2016 08:13
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Bunları sizi muayene eden doktora ve ultrason yapan radyoloji uzmanına söylemeniz gerekiyor.

23 Haziran 2016 14:25