İY
Soru Sahibi
10 Mayıs 2016 07:43

testiste kitle

İyi günler hocam. 14 yaşındayım. 1 yıl önce sol testisime darbe aldım ve 3 hafta sonra yumusak dokununca kendi etrafında dönen bir şey oluştu. Yuvarlak değildi birde testisin en üstündeydi. Birde yaklaşık 3 tane kılcal damar olusmus kızarıklık veriyor gibi hala da var(Yarısına kadar kırmızı diğeri yeşil gibi). Doktora gittik o zamanlar küçük olduğu için fark edemedi ultrasonda da çıkmadı. 5 ay önce testisin arkasında ama üst kısmında sert ve dokununca ağrı veren bir şey çıktı halla var. Ultrasonda çıkmamıştı başka doktora gittik. O dediki bir daha ultrason olacağım 1 ay sonra ama bunda genel kan akışıyla bakacakmış. Şimdi hocam sanırım bu kanser gibi bir şey ya. Sert ağrılı kitle resmen. İçim içimi yiyor şu anda. Bi öneriniz var mı? 3 hafta sonra ultrason olacağım

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın ...., anlattıklarınıza göre, muayene, ultrason ve gerekirse kan tetkikleri yapılmadan bir şey söylemek zor. Anlattığınız şeyin mutlaka kanser olması gerekmiyor. İyi huylu bir kitle olma ihtimali hiç de az değil. Doktorunuzun yaptıkları sizi rahatlatmıyorsa, bir başka uzmana gidip muayene olmanızı ve gerekirse tetkiklerinizin yeniden yapılmasını öneririm. Sağlıklı günler dileğimle.

10 Mayıs 2016 09:27