İY
Soru Sahibi
11 Temmuz 2016 17:29

testiste ağrı

Merhabalar. 14 Yaşındayım. 2 yıl once sağ testisime darbe almıştım. 1 ay sonra çok hızlı kosmustum. 2 gün sonra bu karnın hemen alt kısmı olan idrar torbasının olduğu olan yer, sağ testisin o üst kısmında ağrı başlamıştı. Ağrı testiste değil onun üst kısmından giden yer var ya orasında. Arada sırada hep oluyor. 2 yıldır hiç geçmedi. Doktora gittik 3 tane onlardan 2 si varikosel değil. 1 i ise varikoseldir dedi. Sizce torsiyon olma ihtimali var mı? Çünkü ağrı testiste olmuyor.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın isimsiz kişi, geçmiş olsun. Torsiyon hızlı gelişen bir olaydır. Geçmediğinde de testis küçülür ve kaybolur. Bu nedenle sizin rahatsızlığınızın torsiyon olduğunu düşünmüyorum. İçiniz rahat etmediyse bir yetkili uzmana daha başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler dileğimle.

13 Temmuz 2016 07:39