pm
Soru Sahibi
19 Mart 2014 20:29

testis kanseri

hocam merhaba erkek arkadaşım testis kanseri sol testis alındı 3 kür kemoterapi aldı sonrasında karın arkasından açık ameliyatla lenf nodları toplandı.türü non seminom germ hocam tekrar nüks eder mi bebeğimz olur mu cinsel olarak isteksizliği var bu sürekli mi olur,kemoterapi başka kanser türlerini de tetikliyormuş doğru mu yardımcı olursanız çok sevinirim hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Nüks etme ihtimali elbette var. Ama bunu takiple görmek gerekir. Testis tümörleri genelde çok iyi yanıt veren tümörlerdir. Çocuğunuz elbette olur. Cinsel isteksizlik geçici olarak bulunabilir. Kemoterapinizi tetikleyeceği durumlar da çok fazla değildir. Iyi günler

27 Mart 2014 00:21