İY
Soru Sahibi
8 Ağustos 2016 11:57

testis ağrısı

hocam iyi günler. 14 yaşındayım 2 yıl önce sağ testisimde koştuktan sonra yokuş aşağı ağrı başlamıştı. Sonra geçti ancak bu idrar torbası alanı var ya karnın hemen alt tarafı. Bu sağ testisin üstü sanırım damar kısımları yukarı doğru. 2 yıldır orası ağrıyor. Arada bir ağrıyor ancak geçmedi 2 yıldır. Sizce testis torsiyonu olabilir mi? Torsiyon olsaydı şimdiye kadar testis çok mu küçük olurdu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın İsimsiz Hasta, Cevap vermekte geciktiğim için kusuruma bakmayın lütfen. Bahsettiğiniz gibi, testis torsiyonu olsaydı şimdiye o testis küçülür ve neredeyse kaybolurdu. Bir uzman hekim muayene de ederek değerlendirmeden ne söylesem yanlış olur. Umarım bu süre içinde rahatsızlığınız geçmiştir ya da gereken yapılmıştır. Sağlıklı günler dileğimle.

19 Aralık 2016 13:34