SA
Soru Sahibi
11 Ocak 2017 14:27

testin sismesi

Merhaba doktorum, Esim hastaligi hakkinda yazacagim. Esim 2015 ocak ayinda hastalandi.kalp zari iltihabi tanisi konuldu.doktorumuz sayesinde hastalik kontrol altina alindi. Esim 1937 dogumlu, 168cm Boyu, kilosu *** *** **gr. Kullandigi ilaclar.hergun lasix, Deltacortril hergun yarim, Urikoliz hergun yarim, Aldoctone hergun tam kullaniyor. 15 gun hastanede yatti. 10.mart.2015 de prostat ameliyati oldu. Faydasini gordu. Bu iki yil icinde sol testinde giderek artan sisme oldu. Yururken dengesini bozuyor. Uzuluyoruz Bu konuda birkac doktora gittik. testisin zari bozuldugunu ve yasi ve hastaligi nedeniyle tedavi olamayacagini soyledi. SIZIN DE FIKRINIZ BIZIM ICIN COK ONEMLI. GERÇEKTEN TEDAVISI YOK MU? Sevgi ve selamlar, Cok tesekkur ediyoruz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Murad Çeltik
Üroloji , Androloji

Testislerde veya kasıkta ağrı varsa skrotaldopplerultrason testi ve tam idrar tahlili yapılması gerekir. Tahlillerde varikosel tespit edilirse sperm testi yapılmalıdır. Sperm testinde sperm sayı ve hareketi düşükse ameliyat gerekir, sperm sayı ve hareketi normal sınırlarda ise ameliyata gerek yoktur.

13 Mart 2017 17:55