YA
Soru Sahibi
22 Temmuz 2014 11:21

Teşekkürler

Sayın Dr Cihangir Bey İlginiz için çok teşekkür ederim.Cevabınızı bekleyemeden hastanemdeki pediatrist arkadaşımla TİT tekrarı yaptık dansite 1005 hemoglobin eritrosit negatif lökosit ve lökosit esteraz pozitif geldi. Burada yoğun bakım sorumlusuyum ve laboratuarla ilgili garip sonuçları çok sık görüyorum.Pediatristlerin su verme konusundaki farklılıkları benim gibi sanki sadece kendinin çocuk sahibi olduğunu sanan patolojik bir anne için kafa karıştırıcı. Kızımın aylık kilo alımı en fazla *** *** ** gram olduğundan ( ki bu konuda mesleki etik nedeniyle düşünüyorum her türlü tetkik yapılarak araştırıldı ki normal kilo ve kilo alımı olmasına rağmen).Son olarak sadece su verme kısmınkn kalori alımında sıkıntı yapıp yapmayacağını danışmak istiyorum. Kızım suyu çokca seviyor bunların yanısıra. Buarada ateş huzursuzluk idrarda yanma gibi bulgusu yol.Bir doktor olarak sizi yorduğum için utansamda zaman ayırdığınız için sonsuz teşekkürler...saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cihangir Akgün
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Sadece Anne sütü alıyor olsaydı su vermenize gerek yoktu. Ancak mama ile besleyerek doğal beslenmeden uzaklaştığınız için su vermeniz uygun olacaktır. Yorduğunuz kısmına gelince rahat olabilirsiniz yorulduğum falan yok. Kaldı ki meslektaşımıza yardımcı olmak etik bitr kural. Ayrıca bu ortamda da tamamen gönüllülük esasına göre bulunmaktayım. Sağlıklı günler.

22 Temmuz 2014 14:29